• ۱۳۹۹ شنبه ۴ بهمن
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
online صفحه ویژه كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 3696 -
  • ۱۳۹۵ يکشنبه ۲۸ آذر

درخواست ايران از اتحاديه جهاني كشتي

مصاف آزادكاران ايران، روسيه و امريكا در برج ميلاد

ايران براي همبستگي جهاني در كشتي طرحي را به اتحاديه جهاني كشتي ارايه كرد و خواستار برگزاري مسابقه ايران، روسيه و امريكا در برج ميلاد تهران و ميدان‌هاي تايمز نيويورك و سرخ مسكو شد.  فدراسيون كشتي ايران طرح برگزاري مسابقات «همبستگي جهاني براي كشتي» با محوريت كشورهاي ايران، امريكا، روسيه، تركيه و ژاپن را به اتحاديه جهاني كشتي ارايه كرد.  
بخشي از طرح ارسالي ايران به نناد لالوويچ رييس اتحاديه جهاني كشتي در زمينه طرح «همبستگي جهاني براي كشتي» به شرح زير است: از جمله كارهاي سخت برخي كشورها در سال ۲۰۱۳ ميلادي براي حفظ كشتي در المپيك، برگزاري مسابقات سه‌جانبه بين تيم‌هاي ايران، روسيه و امريكا در ايستگاه تاريخي راه‌آهن نيويورك با حمايت همه‌جانبه خانواده كشتي جهان، براي جلب‌توجه عمومي به ورزش ما (كشتي) بود.
برگزاري اين مسابقات نمادين تاثير زيادي در حفظ كشتي داشت. امروز ورزش ما به چنين برنامه‌هاي نماديني در برنامه‌هاي سالانه خود نياز دارد. در اين راستا فدراسيون كشتي ايران پيشنهاد برگزاري مسابقاتي با عنوان «همبستگي جهاني براي كشتي» را ارايه داده است. اين رقابت در كشتي آزاد ما بين تيم‌هاي ايران، روسيه و امريكا، در كشتي فرنگي بين تيم‌هاي ايران، روسيه و تركيه و در كشتي زنان بين تيم‌هاي ژاپن، امريكا و روسيه برگزار مي‌شود.
اين مسابقات در هر كشور، در يكي از مكان‌هاي ملي و اصلي آن كشور، همچون برج ميلاد تهران، ميدان سرخ مسكو، ميدان تايمز نيويورك و يكي از ميادين اصلي كشورهاي تركيه و ژاپن انجام خواهد شد.
اين رقابت‌ها تلاش‌هاي خانواده كشتي براي عمومي كردن اين رشته تاريخي و حفظ هميشگي آن در المپيك را نشان مي‌دهد.  اين مسابقات در هشت وزن و با دو كيلوگرم ارفاق وزن، به صورت تيم به تيم برگزار خواهد شد.
فدراسيون كشتي ايران با توجه به برگزاري مسابقات قهرماني قاره‌اي در ماه مه ‌سال آينده ميلادي (۲۰۱۷)، پيشنهاد مي‌دهد اين مسابقات در ماه مه‌تا اواسط ماه ژوئن سال ۲۰۱۷ ميلادي در كشتي آزاد و زنان در امريكا، كشتي فرنگي در تركيه، كشتي زنان در ژاپن و سپس آزاد و فرنگي در روسيه و ايران برگزار شود و اين مسابقات در هر كشور، طي يك روز برگزار مي‌شود.  در پايان اين پيشنهاد آمده است «از آنجا كه اين رويداد جهاني و نمادين است، شايسته است اتحاديه جهاني كشتي محوريت هماهنگي انجام اين رقابت‌ها را بر عهده بگيرد.»

ارسال دیدگاه شما

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون