• ۱۳۹۸ يکشنبه ۴ اسفند
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 3886 -
  • ۱۳۹۶ سه شنبه ۳۱ مرداد

تحليل سعيد حجاريان از ماجراي راي اعتماد به وزرا

بضاعت روحانی‌در همین‌حد است

گروه سياسي|  «بهتر از اين نداشتيم». اين را سعيد حجاريان در ارزيابي كابينه‌اي مي‌گويد كه حسن روحاني به مجلس معرفي كرد و پارلمان دو روز پيش به آن راي اعتماد داد. تاكيد دارد كه نيرويي تربيت نشده است و بضاعت روحاني در همين حد بوده است. بسياري هنوز از تركيب كابينه ناراضي هستند اما سعيد حجاريان اين نارضايتي را برگرفته از اين مي‌داند كه از اول انقلاب تاكنون كادرسازي صورت نگرفته است. تحليلش از راي آوردن چهره‌هايي كه حتي مخالفان بسياري داشتند هم جالب است. او مي‌گويد در ماجراي راي اعتماد به نوعي همه با هم كنار آمدند و اين كنار آمدن منجر به چنين رايي شده است. حجاريان البته از اينكه نيرويي همچون حبيب‌الله بيطرف موفق به اخذ راي اعتماد از مجلس نشده متاسف است اما اين تاسف را در كنار راي آوردن جهرمي مي‌گذارد مي‌گويد: «اين حاشيه‌ها، راي نياوردن بيطرف و راي آوردن جهرمي با آن همه مخالف نشان مي‌دهد كه در كشور ما مشكلات جدي وجود دارد و مردم هم نسبت به مشكلات خيلي حساس هستند». او اما تاكيد ويژه‌اي دارد كه اصلاح‌طلبان بايد روحاني را نقد كنند و نقد نكردن كار درستي نيست. حجاريان گفت: روحاني نيرويي بهتر از اين وزراي پيشنهادي نداشت اگر داشت معرفي مي‌كرد. مساله اين است كه كفگير به ته ديگ خورده است و نه كسي را باقي گذاشته‌ايم و نه نيرويي تربيت كرده‌ايم. به گزارش جماران، سعيد حجاريان، در مورد عملكرد فراكسيون اميد و راي يك دست به بيشتر وزراي اصولگرا گفت: من زياد دنبال نكردم ولي لابد قول‌هايي به نمايندگان داده شده است. واقعيت اين است كه همه با هم كنار آمده‌اند مجلس با دولت، فراكسيون‌ها با وزرا، رييس مجلس با رييس‌جمهور بالا باپايين همه با هم كنار آمده‌اند. وي در مورد اينكه چرا روحاني چنين تركيبي را به مجلس معرفي كرد، اظهار  داشت: بضاعت روحاني در مقطع فعلي در همين حد است. چرا كه ما از اول انقلاب تا به امروز كادر‌سازي نكرده‌ايم، اگر كادرسازي مي‌كرديم الان كابينه بهتري داشتيم. حجاريان افزود: خود آقاي روحاني هم نيرويي بهتر از اين وزراي پيشنهادي نداشت و اگر داشت معرفي مي‌كرد. مساله اين است كه كفگير به ته ديگ خورده است و نه كسي را باقي گذاشته‌ايم و نه نيرويي تربيت كرده‌ايم. اين پژوهشگرعلوم سياسي در پاسخ به اين سوال كه آيا عملكرد امروز فراكسيون اميد نتيجه عملكرد شوراي سياستگذاري نيست، گفت: شوراي سياستگذاري كاري نمي‌توانست بكند، گزينه ديگري نداشت. خودشان مي‌دانند من دخالتي در شوراي سياستگذاري ندارم ولي در مجموع فكر مي‌كنم روندش بايد كمي اصلاح شود. سعيد حجاريان در پايان در مورد معرفي‌اش از سوي نشريه لوموند به عنوان يكي از روشنفكران تاثيرگذار جهان اسلام و مغز اصلاحات در ايران گفت: اين لطف يكي از دوستان در نشريه لوموند است والا ما كجا و اين حرف‌ها كجا.

خود روحاني مي‌گويد من را نقد كنيد
همچنين سعيد حجاريان تئوريسين جريان اصلاحات در گفت‌وگوي ديگري گفت: نقد كردن چه اشكالي دارد؟ چه كسي مي‌گويد طرفداران روحاني نمي‌توانند او و دولتش را نقد كنند؟ خود روحاني مي‌گويد من را نقد كنيد. به گزارش ايسنا، سعيد حجاريان در ارتباط با حاشيه‌هاي مربوط به تشكيل كابينه دوازدهم اظهار كرد: اين حاشيه‌ها، راي نياوردن بيطرف و راي آوردن جهرمي با آن همه مخالف نشان مي‌دهد كه در كشور ما مشكلات جدي وجود دارد و مردم هم نسبت به مشكلات خيلي حساس هستند. وي گفت: خيلي حيف شد كه شخصي مثل بيطرف نتوانست از مجلس براي تصدي مسووليت وزارت نيرو راي كافي به دست آورد. وي در ادامه با اشاره به نقش جريان اصلاحات در راي‌آوري دولت دوازدهم تصريح كرد: نقد كردن چه اشكالي دارد؟ چرا عده‌اي مي‌گويند طرفداران دولت نمي‌توانند روحاني و دولتش را نقد كنند؟ خود آقاي روحاني تاكيد دارد كه او را بايد نقد كرد.

ارسال دیدگاه شما

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.