• ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۸ شهريور
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
www.icee-iran.ir سام سرویس online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 3927 -
  • ۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۰ مهر

پاسخ علي مطهري به منتظري

راه حفظ نظام، محدود كردن آزادي بيان نيست

نايب‌رييس مجلس شوراي اسلامي در پاسخ به اظهارات اخير دادستان كل كشور گفت كه اقتدار قوه قضاييه با اصلاح آن حفظ مي‌شود نه با كم‌طاقتي در مقابل انتقادها.
در نامه علي مطهري خطاب به حجت‌الاسلام منتظري آمده است:
با اهداي سلام
در سخنان اخير خود خطاب به اينجانب گفته‌ايد «چطور است كه از هر كسي حمايت مي‌كنيد افراد مساله‌دار و كساني هستند كه وابسته به ضدانقلاب و اپوزيسيون هستند؟»به عرض مي‌رساند افرادي كه شما آنها را وابسته به ضدانقلاب و اپوزيسيون مي‌دانيد به خاطر نوع بينش امثال جنابعالي كه همه منتقدان و مخالفان يا براندازند يا فتنه‌گر يا مرتبط با آمدنيوز مگر آنكه خلاف آن ثابت شود و براي حفظ نظام نيز از هر وسيله‌اي مي‌توان استفاده كرد، اين افراد نسبت به افراد عادي مورد ظلم مضاعف واقع مي‌شوند و لازم است ما نمايندگان مجلس از آنها حمايت بيشتري داشته باشيم. گفته‌ايد «چرا دروغ مي‌گوييد؟» عرض مي‌كنم اگر جنابعالي از آن برج عاج پايين بياييد و خانواده‌هاي بازداشت‌شدگان پي‌درپي به محضر شما شرفياب شوند و نحوه بازداشت فرزندشان در محل كار يا منزل را توضيح دهند كه چگونه آنها را تحقير كرده و آبروي‌شان را برده‌اند يا از رفتار بازجويان و بازداشت‌هاي طولاني‌مدت انفرادي غيرقانوني يا از محروميت آنها از گرفتن وكيل بگويند و اينكه به بهانه امنيتي بودن اتهام صرفا بايد وكيل مورد قبول قوه قضاييه معرفي شود و از آن‌سو اصلا فهرستي از چنين وكلايي وجود ندارد، آري اگر شما هم در جريان اين امر قرار بگيريد متوجه مي‌شويد كه سخن من دروغ نبوده است. از لزوم حفظ اقتدار قوه قضاييه گفته‌ايد. سخن درستي است ولي اقتدار قوه قضاييه با اصلاح آن حفظ مي‌شود نه با كم‌طاقتي در مقابل انتقادها. نگاه خود را نسبت به مقوله حفظ نظام اصلاح كنيد. نظام جمهوري اسلامي آنچنان كه شما خيال مي‌كنيد يك نهال لرزاني كه با هر بادي اين‌سو و آن‌سو مي‌رود، نيست. بلكه درخت تنومندي است كه ريشه در ايمان اسلامي مردم دارد. راه حفظ آن محدود كردن آزادي بيان نيست بلكه آزادي بيان ضامن بقاي آن است. پيشنهاد مي‌كنم كتاب آينده انقلاب اسلامي ايران شهيد آيت‌الله مطهري را مطالعه بفرماييد. قطعا در اصلاح نگاه جنابعالي و اصلاح امور قوه قضاييه موثر خواهد بود. كتاب را براي شما ارسال خواهم كرد. ايسنا

ارسال دیدگاه شما

samsung
اول راست
ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.