• ۱۳۹۷ يکشنبه ۱ مهر
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
www.icee-iran.ir سام سرویس online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 3954 -
  • ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۳ آبان

رييس ستاد بحران تهران:

زلزله كرمانشاه ربطي به تهران ندارد

دكتر احمد صادقي، رييس ستاد بحران تهران با اشاره به احتمال وقوع زلزله در تهران گفت: در اينكه تهران شهر زلزله‌خيزي است شكي نيست ولي اينكه بخواهيم بگوييم زلزله كرمانشاه باعث بروز زلزله در تهران شود اصلا درست نيست، چرا كه اصولا زلزله كرمانشاه به خاطر فعال شدن گسل‌هاي زاگرس است و ربطي به گسل‌هاي البرز كه تهران در آن قراردارد، ندارد.
وي همچنين در خصوص ميزان آمادگي تهران براي رويارويي با زلزله احتمالي در آن گفت: مقوله زلزله تهران كاملا با ساير شهرها متفاوت است. چرا كه براساس برآوردهاي انجام شده ميزان آمادگي «مردم» تهران براي مواجهه با زلزله كمتر از 10 درصد است. ضمن آنكه وضعيت دستگاه‌ها و نهادهاي مرتبط نيز چندان چنگي به دل نمي‌زند و نمي‌توان گفت وضعيت خوبي دارند. بنابراين اگر در تهران زلزله‌اي رخ دهد، حتي اگر تمام امكانات كشور نيز بسيج شوند و در صورتي كه «فرض» كنيم، هماهنگي كاملي بين دستگاه‌ها برقرار باشد، باز هم فاجعه‌اي تاريخي رخ خواهد داد!
صادقي همچنين در خصوص علت بازديد شهردار تهران از ستاد بحران نيز گفت: شنيده مي‌شود كه گفته ‌شده شهردار تهران به خاطر احتمال وقوع زلزله در تهران به اينجا آمده بود. در حالي كه اصلا اينچنين نيست، بلكه شهردار تهران عضو ستاد بحران كشور هستند و براي همين به ستاد بحران تهران آمدند تا هماهنگي‌هاي لازم براي ارسال تجهيزات و امكانات براي مناطق زلزله‌زده را انجام دهند.
به گفته وي از صبح ديروز، حجم بسيار زيادي كمك‌هاي مختلف شامل آب معدني، پتو، چادر، ماشين‌هاي سنگين و نيمه‌سنگين و... به همراه نيروي انساني، از سوي شهرداري تهران براي مناطق زلزله‌زده اعزام شده است.
رييس ستاد بحران تهران كه خود به عنوان نماينده شهردار تهران از نخستين ساعت‌هاي بروز حادثه در ستاد بحران كشور حاضر بوده است در خصوص كيفيت عملكرد اين ستاد گفت: در مجموعه عملكرد خوبي را داشتيم. به خصوص هماهنگي خوبي بين دستگاه‌هاي مرتبط و نيروي انتظامي برقرار بود كه كمك شاياني به امداد‌رساني به موقع به حادثه‌ديدگان كرد. اما درعين حال هنوز هم در بخش‌هايي ضعيف هستيم. مثل كمبود امكانات و تجهيزات. به عنوان نمونه، اگر بالگردهاي ما امكان پرواز در شب را ندارند. يا اينكه سيستم ارتباطات پايداري براي جمع‌آوري اطلاعات و آمار خسارت‌ها نداريم. چه‌بسا اگر اين امكانات فراهم بود، بهتر مي‌شد با چنين حوادثي روبه‌رو شد و جان شهروندان بيشتري را نجات داد.

 

ارسال دیدگاه شما

samsung
اول راست
ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.