• ۱۳۹۷ يکشنبه ۱ مهر
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
www.icee-iran.ir سام سرویس online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 3954 -
  • ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۳ آبان

هنرمندان از غم زلزله گفتند

خداوند اين روزها را بر ما آسان كند

بعد از انتشار خبر تلخ و سهمگين وقوع زلزله 7/3 ‌ ريشتري در مناطق غربي كشورمان شب 21 آبان‌ماه هنرمندان همسو با همه مردم نسبت به اين واقعه در شبكه‌هاي مجازي واكنش نشان دادند.

 هديه تهراني در صفحه اينستاگرام خود به زبان كردي نوشت: «ته سليه ت به هه موو خه لكى كورد.
هاو ده ردى ئيوه‌م
تسليت به هموطنان و جهان»

شهاب حسيني و بهرام رادان هم اين واقعه را تسليت گفتند و با بازماندگان همدري كردند.»
پوران درخشنده كه خود از خطه مردمان كرمانشاه است نوشت: «تسليت، تسليت، كرمانشاه، شهر غيور من... در انتظار كمك فوري به آسيب ديدگان...»

 نويد محمدزاده كه به زبان مادري خود يعني كردي در اينستاگرام نسبت به اين فاجعه واكنش نشان داد: «كرماشانگم، ‌اي شار شيرين نفس كم ديرم، اراي زار و شين همدياريم، هاژيرآواركم
بتكن خاك، وه‌اي كرد وار»
بومه كموتر و بارم اراي لاتان»

مهناز افشار كه اين روزها در پويش بدسرپرست تنهاتر است به عنوان سخنگو فعاليت دارد در صفحه اينستاگرام خود نوشت: «حالم داغون‌تر از اين حرفاست كه بخوام و بتونم صرف يك عرف تسليت بگم و همدردي كنم. اين ديگه چه بلايي بود كه بر سرمون نازل شد. همه اين خبرا و عكسا آوار شد سرم.»

كيهان كلهر، آهنگساز و نوازنده كرد‌زبان اهل ايران غم خود را اينگونه بازتاب داد: «ضمن دعا به درگاه خداوند متعال براي شفاي عاجل مصدومان حادثه زلزله شب گذشته، درگذشت جمعي از هموطنان عزيزمان را به ملت ايران به ويژه مردم استان كرمانشاه تسليت عرض مي‌كنم.»

سهراب پورناظري، آهنگساز و نوازنده كه متولد كرمانشاه است به زبان كردي نوشت: «بيستون فيدات بام صد پاره جرگِم يا دوس يا ديدار يا وادِي مرگِم.
سرپل عزيز سرزمين روزهاي كودكي مادرم، الوند خروشان رودخانه روياي داستان‌هايي كه با آن بزرگ شده‌ام، قصر‌شيرين بهشت روزهاي دور سرزمينم كرمانشاه در اندوهي جانكاه شب را به سوگ جان‌هاي از دست رفته و انتظار تن‌هاي زير آوار مي‌گذراند. با آنكه هزاران فرسنگ راه دورم از ايرانم و از سرزمين خسرو و شيرينِ به سوگ نشسته‌اش، باري لحظه‌اي از درد همشهريانم خاطرم آرام نيست. خداوند اين روزها را بر ما آسان كند.
يادتان وه خير دور له ولاتان

ارسال دیدگاه شما

samsung
اول راست
ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.