• ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۷ شهريور
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
www.icee-iran.ir سام سرویس online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 3954 -
  • ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۳ آبان

خبر

آموزش حداقل يك مهارت فني به سربازان در طول خدمت

ايسنا| سردار موسي كمالي، رييس اداره سرمايه انساني سرباز ستاد كل نيروهاي مسلح از آموزش حداقل يك مهارت فني به سربازان در طول مدت خدمت سربازي‌شان خبر داد و با اشاره به رويكرد جديد ستاد كل نيروهاي مسلح در قبال ارايه آموزش به سربازان اظهار كرد: بر اساس تصميمات اتخاذ شده تمامي سربازان وظيفه در طول خدمت‌شان بايد مهارتي را ياد بگيرند و حداقل يك مهارت فني را تا پيش از پايان خدمت فرا‌گرفته باشند. رييس اداره سرمايه انساني سرباز ستاد كل نيروهاي مسلح با بيان اينكه اين آموزش‌ها زمينه اشتغال سربازان پس از پايان دوره سربازي را هموارتر مي‌كند، گفت: بر اين اساس آموزش‌هاي فني و حرفه‌اي همچنان براي سربازان ادامه مي‌يابد. همچنين مقرر شده تا بسترهاي لازم همچون انجام هماهنگي‌ها، امضاي تفاهمنامه‌ها، برگزاري همايش‌ها، تجهيز كارگاه‌ها و... براي ايجاد تحول و جهش در دانش سربازان در سال آتي فراهم شود. وي همچنين با اشاره به سربازاني كه پيش از اعزام به خدمت سربازي داراي مهارت خاصي بوده اما فاقد گواهينامه تخصصي بودند، گفت: براي اين افراد نيز پس از پايان خدمت گواهي تخصصي رسمي صادر خواهد شد.

 

ميزان و تاثير سوابق تحصيلي آزمون سال97 مانند سال قبل است
ميزان|حسين توكلي گفت: موضوع تاثير سوابق تحصيلي در كنكور در نهمين جلسه شوراي سنجش و پذيرش دانشجو به تصويب رسيده است. براين اساس ديپلمه‌هاي رشته‌هاي رياضي و فيزيك، علوم تجربي، علوم انساني و علوم و معارف اسلامي كه ديپلم خود را از سال ۱۳۸۴ به بعد اخذ كرده‌اند و امتحانات يك يا چند درس آنها به صورت نهايي، سراسري يا كشوري برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصيلي مي‌شود. براي اين افراد سوابق تحصيلي ديپلم (سال سوم آموزش متوسطه) به ميزان حداكثر ۲۵ درصد به نسبت سوابق تحصيلي موجود داوطلب و به صورت تاثير مثبت در نمره كل داوطلب لحاظ خواهد شد.
وي گفت: همچنين داوطلبان داراي مدرك پيش دانشگاهي رشته‌هاي رياضي و فيزيك، علوم تجربي، علوم انساني و علوم و معارف اسلامي و هنر كه مدرك پيش‌دانشگاهي خود را از سال تحصيلي ۱۳۹1‌-‌۱۳۹0 به بعد اخذ كرده‌اند و امتحانات يك يا چند درس آنها به صورت نهايي، سراسري يا كشوري برگزار شده است مشمول اعمال سوابق تحصيلي مي‌شود. براي اين داوطلبان سوابق موجود دوره پيش دانشگاهي (فقط نمرات دروسي كه به صورت سراسري، نهايي يا كشوري برگزار شده است) به ميزان حداكثر ۵ درصد و به صورت تاثير مثبت براي داوطلب اعمال خواهد شد. براي داوطلبان مشمول سوابق تحصيلي هر دو موضوع ياد شده اعمال مي‌شود. تاثير مثبت در نمره كل به اين معناست كه اگر اعمال سوابق تحصيلي باعث افزايش نمره داوطلب شود، سوابق تحصيلي اعمال خواهد شد و اگر باعث كاهش نمره داوطلب شود، سوابق تحصيلي وي اعمال نخواهد شد.

ارسال دیدگاه شما

samsung
اول راست
ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.