• ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۷ شهريور
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
www.icee-iran.ir سام سرویس online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 3954 -
  • ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۳ آبان

قابليت چمن سلطانيه براي تبديل به قطب سواركاري

رييس هيات سواركاري استان زنجان گفت: سلطانيه با داشتن شرايط مناسب براي رشته اسب‌سواري مي‌تواند به يكي از قطب‌ها در اين رشته تبديل شود. رحيم حسني در حاشيه بازديد معاون وزير ورزش و جوانان از پروژه‌هاي ورزشي شهرستان سلطانيه، اظهار كرد: با توجه به اينكه ۹ درصد از درآمد فرانسه و ۱۰ درصد از درآمد ناخالص تركيه از طريق سواركاري كسب مي‌شود، به نظر مي‌رسد سلطانيه با داشتن شرايط مناسب براي اين رشته ورزشي مي‌تواند در اين مسير حركت كند.
درآمدهاي گردشگري-‌ورزشي از جمله درآمدهاي حاصله از اين ورزش است. هم‌اكنون بيش از ۱۵۰ راس اسب در شهرستان سلطانيه وجود دارد كه اين تعداد جداي از اسب‌هاي ساير مناطق استان است. حسني با اشاره به اينكه همه زعماي سواركاري در كشور اعتقاد دارند چمن سلطانيه بهترين مكان براي اين رشته است، تصريح كرد: محل قرار گرفتن اين چمن نيز به لحاظ گردشگري موقعيت مناسبي دارد. محمد عزيزي، نماينده مردم ابهر، خرم‌دره و سلطانيه در مجلس شوراي اسلامي نيز در اين بازديد با اشاره به اينكه قرار بود پيست سواركاري سلطانيه يك پروژه در حد كشوري و بين‌المللي باشد، عنوان كرد: ولي متاسفانه اين پروژه ناتمام باقي مانده است.
مالكيت اين زمين از منابع‌طبيعي به دولت واگذار شده است. جواد رحمتي، معاون هماهنگي امور عمراني استاندار زنجان نيز در اين بازديد با اشاره به نقش چمن سلطانيه و منحصر‌به‌فرد بودن اين چمن، گفت: اين زمين به دليل داشتن شيب صفر هميشه داراي شرايط مناسب است. براي جلوگيري از خشك شدن چمن طبيعي سلطانيه حفر چاه عميق نيز در اين منطقه اتفاق افتاده است.

ارسال دیدگاه شما

samsung
اول راست
ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.