• ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۷ شهريور
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
www.icee-iran.ir سام سرویس online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 3954 -
  • ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۳ آبان

منعي براي حضور ملي‌پوشان در جام باشگاه‌هاي جهان نيست

كشتي‌گيران مي‌خواهند در جهاني و المپيك بزرگي كنند

علي اشكاني*

پس از حضور در رقابت‌هاي آسيايي، كشورهاي اسلامي، بازي‌هاي داخل سالن آسيا و قهرماني جهان، كشتي‌گيران و كادر فني تيم ملي به معناي واقعي احساس خستگي داشتند و به همين دليل پس از استراحتي ۴۵ روزه بار ديگر از ۱۶ آبان‌ماه اردوي تيم ملي را براي آمادگي جهت حضور در رقابت‌هاي پيش رو آغاز كرديم.
هدف ما در اين اردو آشنا كردن هرچه بيشتر كشتي‌گيران با قوانين جديد داوري و اوزان جديد و سيستم جديد وزن‌كشي بوده و كمتر روي آمادگي بدني كشتي‌گيران تمركز داشتيم چرا كه آشنايي با قوانين جديد اهميت به سزايي براي موفقيت هر چه بيشتر در رويدادهاي پيش رو دارد. البته آمادگي بدني كشتي‌گيران و انجام تمرينات سبك نيز در اين اردو اهميت دارد و سعي مي‌كنيم در خلال تمرينات قوانين جديد را نيز براي كشتي‌گيران تبيين كنيم.
كشتي‌گيراني كه مي‌خواهند در رقابت‌هاي جهاني و مخصوصا المپيك بزرگي كنند و براي كشورمان افتخارآفرين باشند بايد روي رفع ايرادات فني خود و رشد فني تمركز كنند. در غير اين صورت نمي‌توانند به اهدافي كه در سر دارند برسند. ما كشتي‌گيراني مي‌خواهيم كه حتما نسبت به گذشته رشد داشته باشند و براي رسيدن به وضعيت مطلوب تلاش كنند.
ما از حضور حداكثري كشتي‌گيران‌مان در رقابت‌هاي باشگاه‌هاي جهان استقبال مي‌كنيم چرا كه حضور در اين رقابت‌ها مي‌تواند باعث آشنايي هر چه بيشتر كشتي‌گيران با قوانين جديد باشد و به رشد فني آنها نيز كمك خواهد كرد. بنابراين از نظر كادر فني تيم ملي هيچ محدوديتي براي حضور كشتي‌گيران تيم ملي در جام باشگاه‌هاي جهان وجود ندارد.
در حال حاضر امير قاسمي منجزي، رامين طاهري و محمد علي گرايي با مصدوميت دست و پنجه نرم مي‌كنند اما ان‌شاءالله به مرور به وضعيت مناسب خواهند رسيد. به هر حال مصدوميت همواره با كشتي گيران همراه بوده است.
* سرمربي تيم ملي كشتي فرنگي

ارسال دیدگاه شما

samsung
اول راست
ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.