• ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۷ شهريور
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
www.icee-iran.ir سام سرویس online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 3954 -
  • ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۳ آبان

مربيان رده پايه از طريق چه كساني انتخاب مي‌شوند؟

مديران ما به دنبال بمب تركاندن هستند

حميد استيلي*

1- با وجود اينكه تيم ملي نوجوانان ما نتايج خوبي در جام جهاني گرفت اما متاسفانه تيم جوانان نتوانست انتظارات را برآورده كند. من فكر مي‌كنم در فوتبال ايران بيش از اندازه به تيم‌هاي بزرگسالان اهميت مي‌دهند و كمتر تيم‌هاي پايه مورد ارزيابي و آموزش قرار مي‌گيرند. بازيكنان در سنين پايين بايد در كنار يكديگر باشند و به آنها آموزش صحيح داده شود. اينكه يك سال يا دو سال تيمي را جمع كنند و به تورنمنتي بفرستند قاعدتا موفقيتي حاصل نخواهد شد. اگر الان مي‌بينيد تيم ملي بزرگسالان ايران در رده نخست آسياست و نتايج خوبي كسب كرده به خاطر برنامه‌ريزي درستي است كه در تيم پايه انجام شده است. بايد از فدراسيون فوتبال پرسيد مربيان رده پايه از طريق چه كساني انتخاب مي‌شوند؟ يعني آيا هيات رييسه يا كميته فني اعضاي كادر فني تيم‌ها را انتخاب مي‌كنند يا نظرات ديگر دخيل است. بعد از اينكه حتي مربيان تيم‌هاي پايه انتخاب مي‌شوند بايد به كار آنها هم نظارت شود تا ببينيم آيا كارشان را درست انجام مي‌دهند يا خير. برنامه‌ريزي براي تيم‌هاي پايه بايد بلندمدت باشد چرا كه هميشه اينگونه بوده كه به مربيان داخلي كمتر امكانات و فرصت مي‌دهيم اما وقتي مربي خارجي باشد همه‌چيز در اختيارش است. اينكه تيم جوانان ما از جام جهاني حذف مي‌شود باعث سرخوردگي بازيكنان شده و باعث مي‌شود استعدادهاي زيادي در رده جوانان كشته شود.
2- پرسپوليس يك تيم دروني و يك تيم بيروني دارد كه حدود 2 سال با يكديگر هماهنگي خوبي داشتند و موفقيت‌هاي خوبي به دست آوردند. الان هم مي‌بينيد تيم دروني هماهنگي خودش را دارد و بازي‌هاي خوبي انجام مي‌دهد اما بايد ديد تيم بيروني چه كار مي‌كند و چگونه مشكلات را حل مي‌كند. علي‌اكبر طاهري در زماني كه در پرسپوليس بوده زحمات زيادي براي اين باشگاه كشيده است. درست است كه قانون مي‌گويد بازنشستگان كنار بروند اما من مي‌گويم الان زمان مناسبي براي تغيير مديرعامل در باشگاه پرسپوليس نبود و بهتر نبود حداقل تا نيم فصل صبر مي‌كردند چرا كه اين مسائل به تيم هم استرس وارد مي‌كند. متاسفانه هر كسي به سر كار مي‌آيد ريل خودش را پايه‌گذاري مي‌كند و ريل فرد قبلي را قطع مي‌كند. من مي‌گويم الان بهتر بود طاهري مي‌ماند و به كارش در باشگاه پرسپوليس ادامه مي‌داد. دو سالي بود باشگاه‌هاي استقلال و پرسپوليس به خاطر مساله اس‌ام اس و كمك هواداران كمي از مشكلات مالي‌شان برطرف شده بود اما اين باشگاه‌ها وقتي مي‌خواهند با مربي و بازيكني قرارداد امضا كنند به مبلغ پيشنهادي آن بازيكن يا مربي نگاه نمي‌كنند و به راحتي قرارداد مي‌بندند و همين مي‌شود كه اين قراردادها گريبانگيرشان مي‌شود. متاسفانه مديران ما به دنبال بمب تركاندن هستند اما جالب است در نهايت خودشان مي‌تركند.
*پيشكسوت فوتبال

 

ارسال دیدگاه شما

samsung
اول راست
ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.