• ۱۳۹۷ يکشنبه ۱ مهر
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
www.icee-iran.ir سام سرویس online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 3955 -
  • ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۴ آبان

يك پيشنهاد اساسي به شهردار تهران

همه به ياد دارند هنگامي كه آقاي احمدي‌نژاد مصدر كار شد، چنان عليه پيشينيان سخن گفت كه گويي همه گذشتگان ديو بوده‌اند و او به عنوان فرشته وارد اين معركه شده است و اصلا هم در گذشته هيچ‌جايي در كنار اين ديوها نبوده! و هيچ مسووليتي نداشته است. او چنان رفتار كرد كه گويي تاريخ ايران را بايد به پيش و پس از آمدن او تقسيم كرد.
در چنين فضايي كسي كه 12 سال شهردار بوده و از صفر تا 95 خط 7 يا ادامه خط يك يا همان خط مثلا 8 را بوده است، نمي‌تواند باور كند كه كسان ديگري عهده‌دار بهره‌برداري از اين طرح‌ها شوند. از نظر او تاريخ پروژه با آمدن او شروع و با رفتن او تمام مي‌شود. چرا كه پيوستگي مديريتي در ايران جاري و ساري نيست.
يكي از مسائلي كه اصلاح‌طلبان پس از پيروزي اخير بر آن تاكيد كردند، نفي همين انقطاع مديريتي است؛ مديريتي كه از طريق انتخابات تغيير كند، فرق مي‌كند با مديريتي كه از طريق انقلاب باشد. انقلاب به تعبيري نفي گذشته است. در حالي كه انتخابات استمرار گذشته در قالب جديد و با اصلاحات مناسب است. بنابراين دليلي ندارد كه اصلاح‌طلبان نگاه سياه و سفيدي را بر گذشته و حال بار كنند.
نه گذشته كاملا سياه است و نه حال، سفيد مطلق است چرا كه هر دو وضعيت محصول يك فرآيند يا همان انتخابات هستند. متاسفانه توصيه‌هايي كه برخي بزرگان اصلاحات در ابتداي دوره جديد شوراي شهر در خصوص نحوه برخورد با گذشته كردند، به‌درستي درك نشد. آن توصيه‌ها دفاع از عملكرد شهردار سابق نبود كه يكي از اشتباهات آن همين راه‌اندازي پيش از موعد اين دو خط است و بايد اصلاح شود ولي وضعيت را در سطح انقطاع مديريتي هم نبايد توصيف و تحليل كرد.
ايرادات آن را بايد گفت و اصلاح كرد. بستن برخي نشريات موسسه همشهري كه زيان‌ده بودند كار درستي بود. تصميمات درباره توقف برخي اقدامات در فروش تراكم و توقف روند گذشته كار درستي بود و اين كارها بايد ادامه يابد. ولي مي‌توان برخي اسطوره‌هاي ذهني نادرست را نيز به چالش كشيد.
از الان مي‌توان براي افتتاح واقعي خط 7 يا ادامه خط يك آقاي قاليباف را دعوت كرد و نشان داد احتياجي نيست كه افتتاحيه‌ها پيش از موعد انجام شود. ما بايد با قالب‌هاي مرسوم كه بازمانده ذهنيت‌هاي راديكال گذشته است، فاصله بگيريم. ما اگر نقد ديگران را حق خودمان مي‌دانيم، ضروري است كه رفتاري منصفانه و اخلاق‌محور را با آنان پيشه كنيم.
بايد بدانيم آنچه امروز كشت مي‌كنيم فردا درو خواهيم كرد. اگر ديگران رفتار ناشايستي مرتكب شوند، دليلي ندارد كه اصلاح‌طلبان نيز همان كار را انجام دهند. اگر آقاي قاليباف در طول 12 سال حضور خود در شهرداري به اين خطوط سركشي كرده و علاقه داشته كه آنها در نخستين فرصت افتتاح شوند، هيچ ايرادي ندارد كه در مراسم افتتاحيه نيز از ايشان دعوت شود و حتي روبان و قيچي را هم به دست ايشان داد تا ضمن احترام به مسوولان پيشين معلوم شود، افتتاح قبلي درست نبوده است.

ارسال دیدگاه شما

samsung
اول راست
ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.