• ۱۳۹۷ يکشنبه ۱ مهر
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
www.icee-iran.ir سام سرویس online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 3969 -
  • ۱۳۹۶ سه شنبه ۱۴ آذر

معاون كميته امداد خبر داد: اشتغال۷۵هزار مددجو از ابتداي سال96

مهر| حجت‌الله عبدالملكي، معاون اشتغال و خودكفايي كميته امداد از اشتغال ۷۵ هزار مددجو از ابتداي سال جاري تاكنون خبر داد و گفت: «صندوق ضمانت تسهيلات مددجويان تاسيس مي‌شود. تاكنون هم يك ميليون و 500 هزار طرح اشتغال اجرا شده كه با اجراي اين طرح‌ها ۷۰۰ هزار خانوار مددجو خودكفا شدند. پرداخت تسهيلات اشتغال‌زايي هم در هشت ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹۵ درصد افزايش يافته است. طبق برنامه ششم توسعه سالانه بايد ۱۴۰ هزار فرصت شغلي براي مددجويان ايجاد شود. هم‌اكنون طرح‌هاي اشتغال‌زايي مددجويان به طور سنتي بيشتر در زمينه‌هاي كشاورزي، دامداري، قالي‌بافي و خياطي است.»
وي با اعلام اينكه در زلزله غرب كشور دو هزار و ۲۵۰ طرح اشتغال‌زايي مددجويان كميته امداد خسارت ديد، گفت: «طبق ارزيابي اوليه خسارت وارده ۱۵ ميليارد تومان برآورد شده و به علت آسيب ديدن طرح‌هاي اشتغال مددجويان اين مناطق، خانوارهاي خودكفا شده دوباره به چرخه حمايتي كميته امداد باز مي‌گردند. دولت پرداخت اقساط تسهيلات بانكي را براي زلزله‌زدگان تا دوسال استمهال كرده كه تقاضا داريم دولت اين مدت را براي مددجويان به سه سال افزايش دهد. همچنين از دولت درخواست داريم خسارت واردشده به طرح‌هاي اشتغال‌زايي را از طريق بودجه ستاد بحران با كمك بلاعوض پرداخت كند و اقساط وام‌هاي پرداختي مددجويان به طور كامل بخشوده شود. بيشتر طرح‌هاي خسارت ديده مربوط به طرح‌هاي دامداري است و در اين حادثه پنج هزار و ۳۰۰ راس دام مربوط به مددجويان تحت حمايت به دليل ريزش‌آوار، جراحت و كمبود علوفه تلف شدند.»

 

ارسال دیدگاه شما

samsung
اول راست
ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.