• ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۶ تير
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 3993 -
  • ۱۳۹۶ پنج شنبه ۱۴ دي

همدلي و پاسخگويي

غلامرضا حيدري

در مساله اعتراض‌هاي هفته اخير نياز به تفكيك برخي موضوعات از يكديگر ضروري است. اقشار مختلفي از جامعه به دلايل مختلف از جمله فشار‌هاي اقتصادي به ستوه آمده و خواستند با اين شيوه صداي خود را به گوش مسوولان برسانند. در اين ميان عده‌اي با هدف سوءاستفاده از اين اعتراض‌هاي مردمي، قصد داشتند فضاي اعتراض‌ها را متشنج كرده و به خشونت بكشند. نكته مهمي كه بايد به آن توجه كرد بستر اين اعتراض‌ها است. موضوع گراني و تورم اين روزها طاقت‌فرسا شده است. موضوع گراني‌ها و چرخه معيوب افزايش قيمت‌ها سال‌هاي سال است در كشور وجود دارد و تصميماتي داريم كه اين شيوه تصحيح شود.

موضوع ديگري كه مردم به آن معترض هستند، غارت اموال عمومي در حوزه‌هايي مانند ورشكسته شدن موسسات مالي و اعتباري است. درست است كه بخشي از سپرده‌گذاران اين موسسات طمع كرده‌اند اما بايد به اين موضوع توجه داشت كه اين افراد نيز مشكلاتي داشتند كه با اهداف مختلف در اين موسسات سرمايه‌گذاري كرده بودند. موضوع بعدي فساد‌هاي چند هزار ميلياردي بود كه در قالب دور زدن تحريم‌ها در سال‌هاي گذشته رخ داد و جميع اين موضوعات سبب بروز اين اعتراض‌ها شد. بايد راه‌هاي فساد در كشور بسته شود. در هفته گذشته ما شاهد همدلي و همصدايي جريانات مختلف سياسي بوديم. زماني كه احساس شد كشور‌هاي معاند قصد سوءاستفاده و بهره‌برداري از اعتراض‌هاي اخير را دارند، جريانات مختلف اختلافات سياسي را كنار گذاشته در كنار يكديگر در برابر دشمنان ايستادند. مردم به اين كشور و نظام همواره علاقه داشته و دارند و در بزنگاه‌ها اجازه سوءاستفاده دشمنان را از برخي مشكلات داخلي نمي‌دهند. وظيفه مسوولان آن است كه صداي اعتراض مردم را شنيده و در راستاي حل مشكلات اقتصادي كشور قدم بردارند. اكنون همدلي آن است كه پاسخگوي مردم معترض باشيم و با اقدامات لازم علاوه بر حل مشكلات از اين افراد دلجويي كنيم.
نماينده مردم تهران در مجلس

ارسال دیدگاه شما

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.