• ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۶ مهر
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
سام سرویس online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4000 -
  • ۱۳۹۶ شنبه ۲۳ دي

چه خبر از اقتصاد

شرايط وام اشتغال روستايي بدون وثيقه

همزمان با ثبت‌نام وام اشتغال روستايي ثبت‌نام براي صدور ضمانتنامه براي طرح‌هاي داراي توجيه اقتصادي كه فاقد وثيقه هستند، آغاز شد.

حسين‌نژاد مديرعامل صندوق ضمانت سرمايه‌گذاري تعاون گفت: مجريان طرح‌ها و كارآفرينان روستايي، همزمان ضمن انجام مراحل اداري در وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي مي‌توانند در سايت صندوق، ثبت‌نام و حد اعتباري شركت خود را دريافت و به بانك عامل ارايه كنند.

وي ملاك واگذاري ضمانتنامه به متقاضيان را اعتبار سنجي اعلام كرد و گفت: ملاك اعتبارسنجي شاخص‌هايي نظير صلاحيت فني، شاخص‌هاي مالي و اقتصادي، شاخص‌هاي اجتماعي و شاخص فرآيند كارآفريني هستند. مديرعامل صندوق ضمانت سرمايه‌گذاري تعاون گفت: وثايق دريافتي از مجريان طرح‌ها حداكثر يك سوم وثايق دريافتي بانك‌ها بوده و كارمزد آن كمتر از يك درصد است. حسين‌نژاد، سقف ضمانتنامه‌هاي صادره براي طرح‌هاي روستايي را ۱۲ ميليارد تومان و كل اعتبار در نظر گرفته را حدود هزار ميليارد تومان اعلام كرد. مهر

 

توقف توليد چند سواري

آذر ماه امسال توليد چند مدل سواري در خودروسازان داخلي به صفر رسيد. در اين مدت توليد وليكس C۳۰ دنده‌اي شركت خودروسازان راين متوقف شده و از يك دستگاه در آذر ماه سال گذشته به صفر رسيد. توليد VELA V۵ ديگر محصول اين شركت نيز با كاهش ۱۰۰ درصدي همراه بوده و از ۲۸۷ دستگاه در آذر ماه ۱۳۹۵ به صفر كاهش يافت. آذر ماه امسال توليد ام‌وي‌ام ۵۵۰ محصول خودروسازي مديران نيز متوقف شده و از ۵۷۲ دستگاه در آذر ماه سال گذشته به صفر رسيد.

توليد جك J۵ محصول كرمان موتور نيز ۱۰۰ درصد كاهش يافته و از ۵۰۷ دستگاه در آذر ماه ۱۳۹۵ به صفر كاهش يافت. در اين مدت توليد ليفان X۵۰ ديگر محصول كرمان موتور نيز متوقف شده و از ۱۲۹۸ دستگاه در آذر ماه سال گذشته به صفر رسيد. ايسنا

 

عقب‌نشيني نفت از ركورد ۷۰ دلار

پس از اينكه نفت روز پنجشنبه به ۷۰ دلار صعود كرد، در معاملات روز جمعه به عقب‌نشيني از اين سطح تن داد. بهاي معاملات آتي وست تگزاس اينترمدييت امريكا به 62/63 دلار در هر بشكه رسيد كه ۱۸ سنت يا 3/0 درصد پايين قيمت نهايي معاملات روز گذشته بود. بهاي معاملات نفت امريكا روز پنجشنبه به 77/64 دلار صعود كرده بود كه بالاترين قيمت از دسامبر سال ۲۰۱۴ بود. بهاي معاملات نفت برنت 27/69 دلار در هر بشكه بود كه نسبت به قيمت نهايي روز گذشته تغييري نداشت. برنت روز پنجشنبه به 05/70 دلار صعود كرده بود كه بالاترين قيمت از دسامبر سال ۲۰۱۴ بود. اگرچه تحليلگران از ابتداي سال ميلادي جاري نسبت به احتمال تصحيح نزولي قيمت نفت هشدار داده‌اند اما شرايط كلي بازار را تحت تاثير توافق كاهش توليد به سركردگي اوپك قوي توصيف كرده‌اند. بازارهاي نفت در مجموع از توافق كاهش توليد ميان اوپك و توليدكنندگان خارج از اين سازمان شامل روسيه كه از اول ژانويه سال گذشته به اجرا درآمده و قرار است تا پايان سال ۲۰۱۸ ادامه پيدا كند، تحت پشتيباني قرار گرفته‌اند. ايسنا

 

سرنوشت سود‌هاي انباشته سهام عدالت

سازمان خصوصي‌سازي اعلام كرد عده‌اي از مشمولان سهام عدالت براي دريافت سود سهام خود هنوز شماره شباي بانكي اعلام نكرده‌اند. به گفته رييس سازمان خصوصي‌سازي يكي از استنباط‌ها از اين موضوع اين است كه آنها خود را جزو دهك‌هاي پايين درآمدي به حساب نمي‌آورند و مي‌خواهند اين مبالغ به كم درآمدهاي واقعي تخصيص پيدا كند.

در نتيجه اين ابهام پديد مي‌آيد كه در صورتي كه اين مبالغ توسط آن مشمولان برداشت نشود چه تصميمي براي آن اخذ خواهد شد؟ آيا اين مبالغ به حساب خزانه دولت مي‌رود؟ علي اشرف عبدالله پوري‌حسيني در اين مورد مي‌گويد كه اين مبالغ به خزانه باز نمي‌گردد و متعلق به مشمولان است ولي اينكه چگونه در مورد آن مبالغ حكم شود در آينده تصميم‌گيري مي‌شود چرا كه علم به اين نداريم كه چقدر از اين افراد عالمانه و عامدانه سراغ سود سهام عدالت خود نمي‌آيند. به گفته رييس سازمان خصوصي‌سازي، بعد از توزيع سود سال ۱۳۹۵ مي‌توان در مورد سود آن عده خاموش تصميم‌گيري كرد البته سازمان خصوصي‌سازي در اين مورد نمي‌تواند تصميم‌گيري كند و تنها مي‌تواند پيشنهاد دهد تصميم‌گيري در اين مورد با مراجع قانوني است. سازمان خصوصي‌سازي

 

افزايش 8 دلاري قيمت طلا

قيمت طلا براي سومين روز متوالي به علت افت شديد ارزش دلار به بالاترين قيمت از ماه سپتامبر رسيد و هر اونس به 78/1330 دلار رسيد. به گزارش رويترز، هر اونس طلا با 8 دلار و 34 سنت افزايش 78/1330 دلار معامله شد كه بالاترين رقم از ماه سپتامبر به شمار مي‌رود. اين فلز گران بها تاكنون در اين هفته 7/0 درصد افزايش ارزش را ثبت كرده است و در آستانه ثبت طولاني‌ترين افزايش‌هاي هفتگي از 14 آوريل است.

ارسال دیدگاه شما

samsung
اول راست
ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.