• ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۶ مهر
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
سام سرویس online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4000 -
  • ۱۳۹۶ شنبه ۲۳ دي

خانواده‌اي كه پروژه بزرگ چلسي را زمينگير كرد

نور خورشيد به ساختمان نمي‌رسد!

 پروژه يك ميليارد پوندي باشگاه چلسي براي ساخت گران‌ترين ورزشگاه اروپا به مشكل خورده است. يك خانواده نسبتا كوچك به نام «كراث‌وت» كه در نزديكي ورزشگاه جديد زندگي مي‌كنند، جلوي كار را گرفته‌اند. آنها حدود پنجاه سال است كه در اين خانه زندگي مي‌كنند و مي‌گويند ورزشگاه جديد، جلوي رسيدن نور خورشيد به ساختمان را مي‌گيرد. حالا خانواده چهار نفره كراث‌وت، مانع اصلي مديران باشگاه ثروتمند چلسي براي ساخت استمفوردبريج   جديد    هستند.
آنها حدود شش ماه پيش رسما از اين باشگاه شكايت كردند و در شكايت‌نامه‌شان نوشتند كه استاديوم شصت هزار نفري جديد، به خانه‌شان سايه مي‌اندازد. اين دعواي حقوقي در حالي شروع شده كه از حدود يك سال پيش با امضاي شهردار لندن، رسما گام‌هاي ابتدايي براي شروع اين پروژه يك ميليارد پوندي برداشته شد. حالا باشگاه چلسي از شهرداري محله «همرسميت- فولام» خواسته كه در اين پرونده پادرمياني و اين مساله را حل كند. حرف باشگاه چلسي اين است كه اين پروژه آنقدر به زيرساخت‌ها و امكانات اين ناحيه از شهر كمك مي‌كند كه شهرداري بتواند با استفاده از امكانات قانوني، اجازه ازسرگيري آن را بگيرد. در شرايطي كه شهرداري اعلام كرده دوشنبه هفته آينده در اين مورد جلسه برگزار مي‌كند، حالا خيلي از نگاه‌ها متوجه رومن آبراموويچ، مالك ثروتمند چلسي، است.
او معروف است با توجه به ثروت و نفوذ فراوانش، هيچ‌وقت از تحقق برنامه‌هايش دست نمي‌كشد و بسياري پيش‌بيني مي‌كنند كه او به زودي اين مشكل را برطرف مي‌كند. اگر آبراموويچ و مسوولان باشگاه چلسي نتوانند جمع چهار نفري كرا‌‌ث‌وت را راضي كنند، اين برنامه زمين مي‌ماند. خانه خانواده كراث‌وت يك ساختمان سه اتاق‌خوابه است. با قيمتي حدود يك ميليون پوند. گفته شده حتي با غرامتي حدود يك ميليون پوند هم حاضر نيستند از حق‌شان بگذرند. به وكيل‌شان گفته‌اند كه مخالف ساخت ورزشگاه جديد نيستند، فقط مي‌خواهند كه ضلع شرقي ورزشگاه جديد، كمي‌ كوتاه‌تر شود يا عقب برود. شكايت آنها در واقع بيشتر مربوط به بخش مهمانان ويژه و لوكس مي‌شود كه حدود هفده هزار صندلي را در خود جا داده. يعني بخشي حدود يك سوم كل ظرفيت ورزشگاه. اعتراض اين خانواده، در شرايطي است كه از جمع ساكنان سيزده‌هزارنفري اين محله، بيش از نود و هفت درصد با اين برنامه موافق هستند.
با اين پروژه جديد، نه فقط يك ورزشگاه شيك و مدرن جاي استمفوردبريج فرسوده و كهنه را مي‌گيرد كه امكانات بسيار زيادي براي اهالي محل فراهم مي‌شود. اين پروژه بيش از هفت ميليون پوند براي بهبود و نوسازي زيرساخت‌هاي منطقه كمك مي‌كند و امكانات و تسهيلات آموزشي و تربيتي جديد به ارزش بيش از شش ميليون پوند را به ارمغان مي‌آورد. مديران پروژه مي‌گويند علاوه بر اين سرمايه‌گذاري‌ها، انتظار دارند هرسال حدود دو ميليون و پانصد هزار نفر از اين ورزشگاه و امكانات جانبي‌اش ديدن كنند كه اين كمكي بزرگ به اقتصاد محلي منطقه خواهد بود. اگر باشگاه چلسي بتواند شهرداري را قانع كند كه اين پروژه از نظر اقتصادي و فرهنگي به اين ناحيه كمك قابل‌توجهي مي‌كند، آن‌وقت مسوولان محلي مي‌توانند با استفاده از اختيارات قانوني، خانواده كراث‌وت را مجبور به فروش ملك‌شان كنند. البته گفته شده آنها پيش از رسيدن به اين مرحله، تمام تلاش‌شان را براي كسب رضايت اين خانواده مي‌كنند.

ارسال دیدگاه شما

samsung
اول راست
ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.