• ۱۳۹۸ يکشنبه ۳ شهريور
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4006 -
  • ۱۳۹۶ شنبه ۳۰ دي

عضو كميسيون تلفيق:

حقوق‌هاي زير 5 ميليون معلمان در سال 97 تا 18 درصد افزايش مي‌يابد

عضو كميسيون تلفيق مجلس شوراي اسلامي وضعيت افزايش حقوق فرهنگيان در سال ۹۷ و پرداخت پاداش پايان خدمت آنها را تشريح كرد. حميدرضا حاجي‌بابايي درباره ميزان افزايش حقوق فرهنگيان با توجه به بودجه سال 97 خبر داد: «در جلسه‌اي كه اخيرا فراكسيون فرهنگيان مجلس تشكيل داد، مقرر شد اعتبارات وزارت آموزش و پرورش با توجه به نگاه مجلس بر افزايش ميزان حقوق‌ها تغيير پيدا كند.»
او همچنين افزود: «براساس مصوبه مجلس حقوق‌هاي زير 5 ميليون تومان در سال آينده تا 18 درصد افزايش مي‌يابد و براساس احكام فرهنگيان، ميانگين حقوق آنها حدود 2 ميليون و 350 هزار تومان است و ميانگين دريافتي
آنها حدود يك ميليون و 950 هزار تومان مي‌شود.»
  رييس فراكسيون فرهنگيان گفت: «در سال 97 حقوق فرهنگيان بطور ميانگين 14 تا 15 درصد افزايش مي‌يابد يعني افرادي كه حقوق پايين‌تري را دريافت مي‌كنند افزايش بيشتري را شاهد خواهند بود كه اين كار يك گام در جهت عدالت و توجه بيشتر به فرهنگيان است.»حاجي‌بابايي تاكيد كرد كه فرهنگيان و تمامي كارمنداني كه زير 5 ميليون تومان حقوق دريافت مي‌كنند تا
18 درصد افزايش حقوق خواهند داشت و همچنين افرادي كه تا 2 ميليون و 300 هزار تومان حقوق دريافت مي‌كنند از پرداخت ماليات معاف هستند كه با اين حساب اكثر فرهنگيان مشمول اين قانون خواهند شد.
رييس فراكسيون نمايندگان ولايي همچنين در اين گفت‌وگو توضيح داد كه در بودجه وزارت آموزش و پرورش براي سال 97، 33 هزار ميليارد تومان براي رديف‌هاي استاني در نظر گرفته شده بود كه اين مساله براي افزايش حقوق تا 10 درصد بود اما هم‌اكنون كه افزايش حقوق در اين وزارتخانه 14 درصد خواهد بود بايد اين اعتبار افزايش يابد.
بر اساس مصوبه اين كميسيون هزينه‌هاي آب و برق و گاز مدارس تا سقف الگوي مصرف رايگان خواهد شد كه اقدامي حمايتي از مديران مدارس و تقويت مدارس دولتي است. علاوه بر اين براي حمايت از مدرسه‌سازي نيز 1000 ميليارد تومان از محل اوراق مشاركت براي تكميل پروژه‌هاي نيمه‌تمام در نظر گرفته ‌مي‌شود.
عضو كميسيون تلفيق خبر داد كه مطالبات فرهنگيان در 7 رقم تا اوايل بهمن‌ پرداخت خواهد‌شد و بخش ديگر آن تا پايان اسفند امسال تسويه خواهد‌شد.  تسنيم

ارسال دیدگاه شما

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.