• ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۹ مهر
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
سام سرویس online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4027 -
  • ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۵ بهمن

كريمي، كي‌روش و آديداس

انبوهي از ستاره‌ها در اين دو تيم حضور دارند و ميلياردها نفر شاهد بازي ستاره‌هاي محبوب‌شان در جام‌جهاني خواهند بود. به‌نظر شما اسپانسرها تا چه ميزان حاضرند براي اين بازي هزينه كنند؟ مديران فوتبال ايران اما نظر ديگري دارند. آنها با آديداس توافق كرده‌اند براي پيراهن تيم‌ملي در اين دو بازي، پول بپردازند! يعني قرارداد طوري تنظيم شده است كه ما از آديداس لباس بخريم، درست بر‌خلاف 31 تيم حاضر ديگر.

4- نظريه «پنجره شكسته» كه دستاورد فكري مشترك يك جرم‌شناس و يك جامعه‌شناس امريكايي است، خيلي ساده مي‌گويد برخي تغييرات يا پديده‌هاي ظاهرا كوچك، محتواي پيام‌شان خيلي بزرگ است. مثلا وقتي وارد كشوري مي‌شويد، از برخورد افراد در مورد فرهنگ و سطح طبقاتي اهالي آن كشور داوري مي‌كنيد. گاهي شنيدن يك دروغ كوچك از فردي برجسته، كل داوري و نگاه ما در مورد او را تغيير مي‌دهد. بنابراين وجود يك «پنجره شكسته»، در خانه يا كوچه‌ يا كارخانه شما، پيامي است به ببيننده كه اينجا اوضاع خيلي هم نظم و ترتيب ندارد. پرونده ‌رفتارهاي تماشاگران ليگ ايران، ابهامات مالي فوتبال ايران، اعمال نفوذهاي عجيب در فوتبال، دلالي، حجم پرونده‌هاي انضباطي و ناسزاها و توهين‌ها در فوتبال نمونه‌اي از صدها پنجره شكسته‌اي است كه در جامعه ما وجود دارد و ظاهرا به آنها اهميتي داده نمي‌شود اما در عمل پيام‌هاي بزرگي براي جامعه و حتي ناظران بيروني دارند. فوتبال ايران با انبوهي از پنجره‌هاي شكسته روبه‌روست. در چنين شرايطي كدام عاقلي حاضر است كه به‌ بهبود شرايط فوتبال ايران كمك كند؟ وقتي بيشتر از 80 درصد بودجه فدراسيون فوتبال ايران صرف «تيم‌ملي بزرگسال» مي‌شود، چه فردي حاضر است فكر، انديشه و تفكرش را در فوتبال ايران سرمايه‌گذاري كند؟ چه كسي قرار است در مقابل تخريب‌ها دفاع كند؟ همين «پنجره‌هاي شكسته»، چهره فوتبال ايران را بي‌ثبات و بي‌اعتماد نشان داده كه هيچ فردي به آن اطمينان ندارد و وقتي فضا اين‌گونه باشد، يعني اميدي كمرنگ بايد به مشاركت داشت.

5- علي كريمي نماد اعتراض به روند موجود در فوتبال ايران شده است. او معترض به پنجره‌هاي شكسته در فوتبال ايران است كه نمايي زشت را به آن داده است. ما هم معترضيم. احتمالا مديران عالي فدراسيون فوتبال هم معترضند. بيان اين اعتراض، بزدلي نيست. ما مي‌خواهيم از چالش‌هاي تكراري، بديهي، ويرانگر و غيركاركردي خارج شويم و چالش‌هاي سازنده و كاربردي را از مديران و كارشناسان فوتبال ايران در دستور كار قرار دهيم. راه اين اعتراض‌ها نبايد بسته شود.

ارسال دیدگاه شما

samsung
اول راست
ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.