• ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۹ مهر
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
سام سرویس online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4027 -
  • ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۵ بهمن

ويژه

چهار محصول جديد بانك ملت رونمايي شد

به گزارش روابط عمومي بانك ملت، سامانه‌هاي همراه پلاس ملت، بانكداري اينترنتي ويژه اشخاص حقيقي صاحب كسب و كار و مديريت صندوق‌هاي قرض‌الحسنه محلي همچنين صراف الكترونيك در اين مراسم به صورت عملياتي از سوي هادي سپانلو، مدير امور طرح و برنامه، معرفي شدند. بر اساس اين گزارش، سامانه همراه پلاس ملت، امكان ارايه خدمات بانكي به دارندگان كارت‌هاي بانكي عضو شتاب را از طريق نرم افزار همراه بانك فراهم مي‌كند؛ به عبارت ديگر استفاده از اين سامانه، تنها منحصر به دارندگان حساب نزد بانك ملت نيست و تمامي مشتريان داراي كارت شتابي مي‌توانند از خدمات اين سامانه بهره مند شوند. اين سامانه حداكثر تا يك هفته آينده به صورت عمومي در اختيار متقاضيان قرار خواهد گرفت. در سامانه بانكداري اينترنتي اشخاص حقيقي صاحب كسب و كار هم علاوه بر خدمات قابل استفاده از سوي عموم مشتريان حقيقي، خدمات ويژه‌اي در دسترس اشخاص حقيقي صاحبان كسب و كار قرار مي‌گيرد. سامانه مديريت صندوق‌هاي قرض الحسنه محلي نيز از طريق مكانيزه كردن بخش بزرگ فعاليت‌هايي كه در صندوق‌هاي قرض الحسنه كوچك به صورت دستي انجام مي‌شود، امور مالي مرتبط با صندوق‌ها را براي مديران آنها تسهيل مي‌كند.

 

آنچه در مورد USSD كه از آنها سخن نمي‌گويند

ماجراي افشاي كارت‌ها در سال ۹۱ اصولا هيچ‌ ربطي به USSD نداشته است. در ميان همسايگان ايران دو كشور قطر و امارات به صورت گسترده از خدمات مالي بر بستر USSD استفاده مي‌كنند. در آفريقا USSD بزرگ‌ترين فرصت بانكداري براي كارآفرينان معرفي شده كه منجر به انقلابي براي بانكداري و تبادل الكترونيك پول در اين قاره فراهم آورده است. اين شيوه در بسياري كشورهاي توسعه‌يافته در زمينه فناوري اطلاعات به صورت گسترده مورد استفاده است روسيه يكي از آنهاست همچنين تمام بانك‌هاي هند بدون استثنا USSD را براي ارايه خدمات بانكي و تراكنش مالي به مشتريان خود پيشنهاد مي‌دهند. پس اين ادعا كه USSD در جهان منقرض شده است ادعاي كاملا نادرستي است. در يك كلام رقابت تجاري. در دنياي بدون USSD، مردم تنها از طريق بانك‌ها مي‌توانند تبادل مالي انجام دهند و كل سود تراكنش به بانك‌ها برسد اما USSD باعث شده اپراتورهاي موبايل نيز تبديل به بازيگران عرصه تبادل الكترونيك شوند و سيستم بانكي به ازاي هر تراكنش بخشي از ۱۲۵ تومان سود خود را با اپراتورها سهيم مي‌شود. وقتي به رواج بالا و علاقه مردم به استفاده از USSD دقت كنيم مي‌بينيم كه چرا بانك‌ها از وجود اين شيوه احساس زيان مي‌كنند و براي توقف آن در تلاشند.

 

هدفگذاري توليد 850 هزار خودرو در سال 97

مديرعامل گروه خودروسازي سايپا گفت: هدفگذاري سايپا براي سال 97، توليد 850 هزار دستگاه خودرو است و فروش اين تعداد محصول فقط از طريق شبكه نمايندگي‌هاي سايپا صورت خواهد گرفت. به گزارش سايپا‌نيوز، مهندس محسن جهرودي خاطرنشان كرد: مايه مباهات است كه سايپا از طريق شركت‌هاي سايپاديزل و زامياد در طرح‌هاي نوسازي ناوگان تجاري كشور كه با حضور رييس‌جمهور كليد خورد، مشاركت جدي خواهد داشت. وي گفت: طرح نوسازي ناوگان تجاري كشور منجر به خدمات بسيار زيادي براي كشور خواهد شد چون كه بر پايه كارشناسي‌هاي لازم صورت گرفته و مبناي آن، نوسازي ناوگان تجاري كشور است و دولت 50 درصد از هزينه‌هاي اين طرح را تقبل مي‌كند كه خبر بسيار خوشي براي رانندگان و شركت‌هاي توليدي است. مديرعامل سايپا تصريح كرد: اولين دستوري كه در گروه سايپا صادر كردم، ممنوعيت فروش محصولات سايپا درخارج از شبكه نمايندگي‌هاست و تا روزي كه مديرعامل سايپا باشم بر اين اصل پاي بند خواهم بود. وي خاطرنشان كرد: نبود محصولي بعد از پرايد كاملا احساس مي‌شود و توسعه و تكميل سبد محصولات با جديت دنبال خواهد شد.

 

رشد ۱۶درصدي توليد در گروه فولاد مباركه

كاركنان پرتوان و خستگي‌ناپذير گروه فولاد مباركه كه بزرگ‌ترين دستاورد جمهوري اسلامي ايران و مولود انقلاب است، طي ۱۰ ماه سال ۱۳۹۶ موفــق شدند با توليد ۷ميليون و ۲۱۳هزار تن فولاد خام در مجموع بـــه رشد ۱۶درصدي نسبت به مـدت مشــابه ســال قبل (۶ميليون و ۱۹۳هزار تن) دست يابد.

مختار بخشيان، معاون بهره‌برداري فولاد گفت: در بازه زماني مذكور شركت فولاد مباركه موفق شد با توليد ۵ميليون و ۴۲۷هزار تن فولاد خام نسبت به ميزان توليد مدت مشابه سال قبل (۴ميليون و ۷۳۳هزار تن) رشدي ۱۵درصدي را به ثبت برساند.

وي با تاكيد بر اينكه هدف‌گذاري فولاد مباركه براي سال ۱۳۹۶ توليد ۶ميليون و ۲۰۰هزار تن فولاد خام است، تصريح كرد: به يقين با اين پيشرفت بسيار خوب و با تلاش همكاران تا پايان سال جاري اهداف ترسيم شده محقق خواهد شد.

بخشيان در ادامه در خصوص عملكرد مجتمع فولاد سبا گفت: طي ۱۰ماه نخست همكاران اين مجتمع موفق شدند ۶۲۳هزار تن فولاد خام توليد كنند و نسبت به ميزان توليد مدت مشابه سال قبل (۵۴۸هزار تن) به رشد ۱۴درصدي دست يابند.

ارسال دیدگاه شما

samsung
اول راست
ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.