• ۱۳۹۹ جمعه ۲۰ تير
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4027 -
  • ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۵ بهمن

رهبر انقلاب در ديدار دست‌اندر‌كاران كنگره شهداي سيستان و بلوچستان:

شيعه و سني در دشوارترين ميدان‌ها كنار يكديگرند

بيانات رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار دست‌اندر‌كاران كنگره شهداي استان سيستان‌وبلوچستان كه در تاريخ ۱۶ بهمن ۹۶ برگزار شده بود، صبح امروز در محل اين همايش در زاهدان منتشر شد. حضرت آيت‌الله خامنه‌اي در اين ديدار با اشاره به علاقه عميق خود به مردم سيستان و بلوچستان، مردم بلوچ را گرم، صميمي، با‌صفا و با‌استعداد و مردم سيستان را از لحاظ گذشته تاريخي در بين همه اقوام ايراني، كم‌نظير و درخشان توصيف و خاطرنشان كردند: با وجود اين استعدادهاي سرشار، در دوران قاجار و پهلوي به مردم سيستان و بلوچستان بي‌اعتنايي مي‌شد و همين موجب شد كه استعدادهاي مردم بروز نكند. ايشان، خدمات انجام‌شده در اين منطقه در سال‌هاي پس از انقلاب را نشانه محبت دوطرفه مردم و نظام دانستند و با اشاره به نيازهاي مطرح‌شده از جانب استاندار در اين ديدار افزودند: نيازهاي مردم استان همچون آب‌شيرين‌كن و خط‌آهن را بايد از طريق مسوولان ارشد دولتي به طور جدي دنبال كنيد و با ميدان آوردن بخش خصوصي استفاده از منابع صندوق توسعه ملي نيز امكان‌پذير خواهد شد. رهبر انقلاب اسلامي، سيستان‌وبلوچستان را همچون استان‌هاي كردستان و گلستان مظهر وحدت اسلامي و الگوي همكاري و زندگي برادرانه شيعه و سنّي براي دنيا دانستند و با تاكيد بر هوشياري در مقابل تفرقه‌افكني دشمن گفتند: شهادت يك نوجوان سنّي در دفاع مقدس يا شهادت يك مولوي اهل سنت به علت دفاع از انقلاب اسلامي به دست ضدانقلاب، نشان مي‌دهد برادران شيعه و سني در جمهوري اسلامي در دشوارترين ميدان‌ها در كنار يكديگر حاضرند و بايد با كارهاي فرهنگي و هنري اين حقايق و وحدت واقعي را مجسم و نمايان كرد. حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، ايستادگي جمهوري اسلامي در مقابل جاهليت مدرن با وجود تحريم و همه توطئه‌هاي نظامي و فرهنگي دشمنان را مرهون قدرت ايمان و فداكاري مردم خواندند و گفتند: مظهر كامل ايمان راسخ در زنجيره بسيار مهم ايمان و مقاومت، شهيدان و ايثارگران هستند، بنابراين نظام اسلامي به تعظيم و تكريم شهدا نيازمند است.

 

موافقت با عفو تعدادي از محكومان

به مناسبت سالروز پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي، حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با عفو و تخفيف مجازات ۵۶۵ نفر از محكومانِ محاكم عمومي و انقلاب، سازمان قضايي نيروهاي مسلح و تعزيرات حكومتي موافقت كردند.

آيت‌الله آملي‌لاريجاني، رييس قوه‌قضاييه به مناسبت سالروز پيروزي انقلاب اسلامي در نامه‌اي به رهبر معظم انقلاب اسلامي پيشنهاد عفو يا تخفيف و تبديل مجازات ۵۶۵ نفر از محكومان را كه در كميسيون مربوط واجد شرايط لازم تشخيص داده شده‌اند، ارايه كرده بود كه مورد موافقت حضرت آيت‌الله خامنه‌اي قرار گرفت.

ارسال دیدگاه شما

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.