• ۱۳۹۸ سه شنبه ۱ مرداد
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4049 -
  • ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۲ اسفند

موزه عروسك و فرهنگ ايران ميزبان عروسك‌هاي مردم عرب ايران شد

گروه اجتماعي|عروسك‌هايي كه نماد فرهنگ مردم عرب ايران هستند توسط فعالان ميراث فرهنگي اهواز و ماهشهر به موزه عروسك و فرهنگ ايران هديه داده شدند. به گزارش «اعتماد»، موزه عروسك و فرهنگ ايران موزه‌اي خصوصي با مجوز رسمي سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري ايران است كه به همت آقايان علي گلشن و مسعود ناصري‌دريايي و پشتيباني فرشته خسروپور، شهرداري منطقه ۱۲ تهران و ديگر حاميان در مرداد ۹۶ افتتاح شد.

عروسك‌ها به عنوان ميراثي مادي و معنوي مردم به حساب مي‌آيند كه مي‌توانند نماينده اجتماعات مختلف و متنوع فرهنگي كشورمان باشند.

موزه عروسك و فرهنگ ايران داراي مجموعه‌اي از عروسك‌هاي قومي و مردم ساخت ايران، عروسك مجسمه‌هايي از زنان با پوشاك سنتي نواحي گوناگون، مجموعه عروسك‌هاي فرهنگي با پوشش زنانه و مردانه از دوره عيلامي تا قاجار و مجموعه عروسك‌هايي از پديد آورندگان ادبيات كودك و نوجوان ايران است.

در مراسم اهداي عروسك و معرفي فرهنگ مردم عرب كشورمان، شخصيت‌هايي همچون علي گلشن و مسعود ناصري‌دريايي به عنوان روساي موزه، عبدالنبي قيم فرهنگ نويس و مورخ، عادل حيدري شاعر و نويسنده، رضا غبيشاوي فعال و مدرس رسانه، منا چناني، سعيده بابايي، نوشاد ركني رييس اداره اطلاعات فرهنگي و حفاظت فني موزه ملي ملك، مينا دريس فعال در حوزه تئاتر و موسيقي حضور داشتند.

قاسم منصور آل‌كثير و توفيق مهدي‌پور از گروه سيسوان ماهشهر اهدا‌كنندگان اين عروسك‌ها بودند.

 

رييس كميسيون حمل و نقل شوراي شهر: ثبت‌نام متقاضيان طرح جديد ترافيك تا پايان سال

رييس كميسيون حمل و نقل شوراي شهر تهران در خصوص ثبت‌نام متقاضيان براي دريافت آرم طرح ترافيك گفت: طي روزهاي آينده در خصوص ثبت‌نام اطلاع‌رساني صورت مي‌گيرد و سايت اعلام مي‌شود. محمد عليخاني، در خصوص طرح ترافيك جديد شهرداري تهران گفت: معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري تهران در جلسه كميسيون عمران شورا حضور يافت و در خصوص آخرين اقدامات صورت گرفته براي طرح ترافيك جديد توضيح داد. وي با بيان اينكه دوربين‌هاي خروج براي طرح در محدوده طرح ترافيك نصب شده است، گفت: كليدي‌ترين اقدام نصب دوربين‌هاي خروج بود كه انجام شد. رييس كميسيون حمل و نقل شوراي شهر تهران در خصوص ثبت‌نام متقاضيان براي دريافت آرم طرح ترافيك گفت: از اين پس برنامه‌ها نرم‌افزاري است و مشكل خاصي وجود ندارد و طي روز‌هاي آينده در خصوص ثبت نام اطلاع‌رساني صورت مي‌گيرد و سايت ثبت‌نام اعلام مي‌شود.

وي در خصوص تعيين آيين‌نامه براي خبرنگاران براي دريافت آرم طرح ترافيك گفت: آيين‌نامه در سال 96 تهيه نمي‌شود و احتمالا در فروردين سال 97 اين آيين‌نامه تهيه مي‌شود. به گفته عليخاني، شهرداري پيشنهادات خود را به كميسيون حمل و نقل شورا مي‌آورد و در يك جلسه موضوع را جمع مي‌كنيم.

عليخاني تاييد كرد: ‌طرح ترافيك خبرنگاران تا پايان فروردين 97 اعتبار دارد. فارس

ارسال دیدگاه شما

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.