• ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۹ شهريور
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
www.icee-iran.ir سام سرویس online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4050 -
  • ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۳ اسفند

برادري فراكسيون اميد

فاطمه سعيدي

فراكسيون اميد مجلس شوراي اسلامي در دو جلسه روز گذشته پس از بررسي شرايط استيضاح دو وزير كابينه يعني آقايان ربيعي و آخوندي راي به حمايت از هر دو وزير داد.

اما اين اعتماد و حمايت در شرايطي اعلام شد كه گلايه‌هاي فراكسيون از برخي عوامل دولت، وزرا و منسوبين آنها پا برجاست. در شرايطي راي به حمايت تمام قد از وزرا داديم كه در همين مدت كوتاه گذشته از دولت دوازدهم سطح همكاري دولت و فراكسيون اميد باعث گلايه شده است. ما معتقديم در اين شرايط بايد گلايه‌ها را كنار گذاشت و كمر همت براي ساخت و توسعه ايران ببنديم. استيضاح وزراي راه و كار، رفاه و تامين اجتماعي در اين شرايط كشور مي‌توانست منجر به آسيب‌هاي بيشتري به روند حركت دولت شود. لذا با وجود نقدهايي كه به عملكرد هر دو وزير وارد مي‌دانيم و براي رفع آنها قطعا به وزرا كمك خواهيم كرد اما راه رفع مشكلات را در شرايط فعلي استيضاح نمي‌دانيم. اين البته نافي وظيفه وزرا براي تلاش جدي‌تر جهت رفع مشكلات و نواقص موجود نيست. دولت نيز بايد در ادامه راه خود نسبت به نحوه تعامل و ارتباط با فراكسيون حامي خود تجديد نظر جدي داشته باشد. همه ما در پي تامين منافع ملي هستيم و اين جز با همكاري سازنده قوا ممكن نخواهد بود. همان‌طور كه اعضاي فراكسيون اميد براي ضمانت منافع ملي چشم بر گلايه‌هاي‌شان از دولت پوشيدند تا كشور با آسيب مواجه نشود، لازم است دولت نيز تدابير كاراتري اتخاذ كند. خوشبختانه با راي نمايندگان مجلس هر دو وزير استيضاح‌شونده با راي اعتماد مجدد به وزارتخانه‌هاي تحت امر خود بازگشتند. اميدواريم روز چهارشنبه نيز جناب آقاي حجتي، وزير كشاورزي بتواند با حمايت قاطبه نمايندگان به كار خود ادامه دهد. فراكسيون اميد از ادامه كار ايشان نيز حمايت خواهد كرد و براي كسب راي اعتماد ايشان تلاش خواهيم كرد.

ارسال دیدگاه شما

samsung
اول راست
ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.