• ۱۳۹۷ شنبه ۳۱ شهريور
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
www.icee-iran.ir سام سرویس online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4065 -
  • ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۷ فروردين

شوراي اميد و شهردار جديد

فاطمه ذوالقدر

نشست شوراي 51 نفره اميد روز گذشته با حضور جمعي از نمايندگان مردم تهران در مجلس و شوراي شهر برگزار شد و حضار نقطه‌نظرات خود را درباره اولويت‌هاي پايتخت ارايه كرده و باتوجه به اهميت بحث انتخاب شهردار تهران كه در پي پذيرش استعفاي آقاي نجفي ازسوي شوراي شهر، هم‌اكنون مهم‌ترين اولويت كاري شوراي شهر است، نمايندگان تهران نيز با تاكيد بر معيارهاي عمومي در انتخاب شهردار، از اعضاي شورا خواستند كه هرچه سريع‌تر نسبت به تعيين‌تكليف اين مهم اقدام كنند. شهردار جديد تهران بنابر تاكيد نمايندگان مجلس و اعضاي شوراي شهر بايد فردي توانمند با روحيه عملياتي و كاردان باشد و باتوجه به خواست روشن مردم، حتما سبقه اصلاح‌طلبي روشن و مشخصي داشته باشد و علاوه بر اين، بتواند ضمن شناسايي اولويت‌هاي پايتخت، نسبت به حل معضلات و مشكلات اساسي مردم تهران و اين كلانشهر اقدام كند. با اين حال، علاوه بر بحث انتخاب شهردار، مسائل و موضوعات حايز اهميت ديگري نيز در اين نشست مورد بحث و بررسي قرار گرفت كه ازجمله بحث آسيب‌هاي مختلف اجتماعي همچون ساماندهي دستفروش‌ها مورد بحث قرار گرفت.

در عين حال شايد مهم‌ترين مساله در بحث مديريت شهري پايتخت اين است كه مردم در چندسال اخير در انتخابات پياپي به طيف و نگاه و رويكردي خاص راي دادند و طبيعتا بايد اين نگاه كه اساس آن، برگرفته از مشي و روش اصلاح‌طلبي است در مديريت جزيي و كلي ديده شود. هم‌اكنون كميته‌اي براي بحث بودجه سال 98 در مجمع تهران تشكيل شده كه اميدواريم بتوانيم ضمن شناسايي اولويت‌هاي بودجه‌اي پايتخت، جلساتي با كميسيون بودجه شوراي شهر تشكيل داده و ابعاد اين مهم را مورد بررسي قرار دهيم تا از هم‌اكنون بتوانيم براي سال 98 اقداماتي موثر را به انجام برسانيم. نكته حايز اهميت ديگر اينكه طبيعتا در اين جلسه اشاره‌اي خاص به مصاديق و اسامي گزينه‌هاي مطرح براي تصدي شهرداري پايتخت نشد و صرفا به معيارها و كلياتي در اين بحث بسنده شد. معتقديم انتخاب شهردار مشخصا وظيفه اعضاي شوراي شهر است و طبيعتا نبايد از شوراي 51 نفره انتظار داشته باشيم كه در مصاديق ورود كرده و نسبت به رجحان يك گزينه نسبت به ديگري اظهارنظر كند.

ارسال دیدگاه شما

samsung
اول راست
ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.