• ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۹ شهريور
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
www.icee-iran.ir سام سرویس online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4065 -
  • ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۷ فروردين

سينما بزرگ‌تر ندارد؟

چندي است كه اهالي سينما براي رفع مشكلات خود به رييس‌جمهور متوسل مي‌شوند. البته در سال‌هاي گذشته هنرمندان گروه‌هاي مختلف از جمله موسيقي، تئاتر يا سينما به شخص رييس‌جمهور نامه مي‌نوشتند اما اين مساله در ماه‌هاي اخير نمود بيشتري پيدا كرده. طي ماه‌هاي گذشته اين چندمين نامه‌اي است كه از طرف اهالي سينما به شخص رييس‌جمهور نوشته مي‌شود تا عالي‌ترين مقام رسمي كشور به حل مشكل‌شان بپردازد. سينمايي كه وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي و رييس سازمان سينمايي در راس آن قرار دارند و براي آن تصميم مي‌گيرند. اين نامه‌نگاري‌ها بيش از هر چيز نشان‌دهنده اين است كه گويي اهالي سينما اميدي به حل مشكلات سينما توسط متوليان و مسوولان مربوطه ندارند.

بعد از نامه نوشتن درباره اكران فيلم سينمايي «عصباني نيستم»، همين‌طور نامه سينماگران به رفع ممنوع‌الخروجي محسن رسول‌اف اين‌بار شوراي مركزي كانون كارگردانان از رييس‌ دولت دوازدهم خواست تا شرايطي ايجاد كند كه جعفر پناهي بتواند در جشنواره كن حضور پيدا كند. همين چند روز پيش رسول صدرعاملي هم براي رفع ممنوع‌الخروجي جعفر پناهي از مسولان سينمايي درخواست كرده بود.

اين سينماگر كه از سال 89 به مدت 20 سال ممنوع‌الكار و ممنوع‌الخروج شده است، فيلم «سه رخ» به كارگرداني وي دربخش اصلي هفتاد و يكمين دوره از فستيوال فيلم كن حضور دارد.

ارسال دیدگاه شما

samsung
اول راست
ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.