• ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۹ شهريور
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
www.icee-iran.ir سام سرویس online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4065 -
  • ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۷ فروردين

هنرمند موسيقي ِ اصيل اهوازي درگذشت

اعتماد| سيدخلف موسوي مشهور به ابوسعد نوازنده، آهنگساز، شاعر و خواننده اهوازي در سن 55‌سالگي بر اثر سكته قلبي درگذشت.

يكي ديگر از گنجينه‌هاي موسيقي اهواز با حجم عظيمي از دانش موسيقي نواحي از دنيا رفت. سيدخلف موسوي فرزند جابر متولد 18 ارديبهشت 1342 در منطقه ملاشيه اهواز است. سيدخلف داراي مدرك ديپلم و دو فرزند پسر و دختر است كه در فروردين 97 به دليل سكته قبلي فوت كرد.

سيد خلف در چند حوزه تخصص داشت. او نوازنده ويولن، سنتور و تمپو بود. در كنار نوازندگي، خوانندگي، شاعري و آهنگسازي را نيز در كارنامه هنري خود دارد؛ به عبارتي يك هنرمند همه‌فن‌حريف بود. وي نوازنده‌اي صاحب سبك بود كه به باور اهالي موسيقي توانست زيباترين صدا را از سازهايش بيافريند.

از سال 1357 همكاري هنري خود را با هنرمنداني همچون سعيد كعبي معروف به ابو‌حاتم، ابوسعيد هواشمي، احمد زرگاني، ضاحي، خليل عبيداوي، يونس خلف و... شروع كرد. او همچنين در جشنواره‌هاي ملي مختلفي ازجمله جشنواره موسيقي نواحي استان كرمان به همراه هنرمنداني همچون مرحوم محمد شهابي، سعيد كعبي، ابوسعيد هواشمي و ستارعبدالخاني شركت داشت.

ابوسعد همچون ديگر هم‌قطاران در سكوت رفت. نه خبري، نه پيام تسليتي و نه بزرگداشتي از سوي مسوولان.

ارسال دیدگاه شما

samsung
اول راست
ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.