• ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۷ شهريور
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
www.icee-iran.ir سام سرویس online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4065 -
  • ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۷ فروردين

واكنش مسوولان استان لرستان به فيلم تيراندازي در خيابان:

فيلم، قديمي است ولي مرتكبان دوباره دستگير شدند

گروه اجتماعي

روز گذشته ويديويي يك دقيقه‌اي در شبكه‌هاي اجتماعي دست به دست شد كه تيراندازي چند مرد در خيابان‌ را نشان مي‌داد. صحنه اول فيلم با تيراندازي به چراغ روشنايي خيابان و تركاندن آن شروع مي‌شد. تيراندازي به چراغ‌ها ادامه دارد. فيلمبردار يا شخصي در اطرافش نام افرادي را كه مشغول تيراندازي هستند، ‌صدا مي‌كند و آنها مي‌خندند و به تيراندازي ادامه مي‌دهند. لامپ ديگري بعد از چند شليك معدوم مي‌شود. بعد از آن صداي مداوم شليك تيرهوايي اجازه نمي‌دهد هيچ صداي ديگري به گوش برسد. مردهاي جوان وسط خيابان قدم مي‌زنند و با كلاشينكف تير هوايي مي‌زنند. فيلم با بالا بردن دستان يكي از مردها و قطع تيراندازي‌ها
تمام مي‌شود.

از همان لحظه اولي كه فيلم منتشر شد، گفتند كه اين اتفاق در خرم‌آباد استان لرستان افتاده است. بعد از مدتي اما برخي مسوولان شهر خرم‌آباد تكذيب كردند و گفتند فيلم براي خرم‌آباد نيست اما فيلم با اشاره به اينكه شهر محل وقوعش كجاست، به سرعت در شبكه‌هاي اجتماعي دست به دست شد. «اردشير دريكوند» رييس شوراي شهر خرم‌آباد در گفت‌وگو با «اعتماد» درباره اين ويديو گفت: «من در جريان نيستم. اين ويديو واقعيتي است كه پخش شده اما اينكه خرم‌آباد است يا استان ديگري را نمي‌دانم.» او در پاسخ به اين سوال كه شما در خرم‌آباد حضور داريد، چگونه از بروز چنين حادثه‌اي بي‌خبر هستيد؛ پاسخ داد: «خرم‌آباد نيست. من هرچقدر نگاه كردم آن خيابان در خرم‌آباد نيست شايد هم من خيابان را به ذهن نياورده باشم. پليس امنيت مشغول بررسي اين موضوع است و اصل خبر را بايد از پليس امنيت سوال كرد.»

صالحي، عضو شوراي عالي استان‌ها هم درباره جزييات اين حادثه به «اعتماد» گفت: «در بررسي كه من انجام دادم، متوجه شدم كه اين حادثه در حاشيه شهر خرم‌آباد در منطقه‌اي به نام ماسور اتفاق افتاده است. ماسور، چند سالي است كه به شهر خرم‌آباد الحاق شده است. بچه‌ها هم تقريبا افراد را شناخته‌اند. به مقامات مي‌گوييم كه مساله را پيگيري كنند.»

او درباره علت اين رفتار توضيح داد: «طرف گفته مي‌خواهيم به مسوولان بگوييم كه آنقدر نگويند كه امنيت است، ديديد ما چه كارهايي مي‌توانيم انجام دهيم؟» اما حبيب‌الله خجسته‌پور، معاون سياسي- امنيتي استاندار لرستان فيلم منتشر شده در فضاي مجازي مبني بر تيراندازي در خيابان‌هاي خرم‌آباد را مربوط به آذر ماه سال گذشته دانست.

او در اين باره به تسنيم گفت: «در همان زمان عوامل اين تيراندازي شناسايي و برخورد لازم با آنها انجام گرفت اما اكنون با توجه به پخش فيلم و اينكه چهره خوبي را از شهر و استان ما معرفي نكرده‌اند، مجدد اين افراد دستگير شده‌اند تا علت ضبط و پخش اين فيلم معلوم شود.»

معاون سياسي- امنيتي استاندار لرستان به دستگيري عاملان اين ماجرا اشاره كرد و گفت: «با منتشركنندگان اين فيلم برخورد مي‌شود.»

همچنين سعيد رازاني، دادستان عمومي و انقلاب مركز استان لرستان هم در واكنش به فيلم منتشرشده مبني بر حضور آزادانه اوباش در خياباني در خرم‌آباد و تيراندازي با سلاح‌هاي جنگي گفت: «فيلم منتشره در فضاي مجازي كه عنوان شده بود در درگيري در خرم‌آباد ضبط شده است، صحت ندارد و فيلم مربوط به تيراندازي در يك عروسي به عنوان يك شادي محلي است. البته پس از اطلاع از اين موضوع بلافاصله دستور قضايي جهت جلب متهمان صادر و نهايتا چهار نفر در اين رابطه دستگير شدند.»

دادستان عمومي و انقلاب مركز استان لرستان ادامه داد: «اتهام دستگيرشدگان اخلال در نظم عمومي از طريق تيراندازي، تخريب اموال عمومي، حمل غيرمجاز اسلحه و ايجاد رعب و وحشت بوده و پرونده اين افراد در يكي از شعبات بازپرسي در حال رسيدگي است. بنابراين عنوان درگيري خياباني در خرم‌آباد اصلا صحت ندارد و دستگاه قضايي در مقابل هرگونه مزاحمت و سلب آسايش مردم با اقتدار خواهد ايستاد.»

در همين حال و بر اساس گزارش پايگاه اطلاع‌رساني فرمانداري خرم‌آباد، اسد عبداللهي، فرماندار خرم‌آباد با اشاره به فيلم منتشرشده از تيراندازي در خرم‌آباد گفت: «با توجه به بازتاب منفي اين فيلم در افكار عمومي، دستور دستگيري مجدد عاملان تيراندازي داده شد.»

او در اين باره توضيح داد: «نهم آذرماه ۹۶ در محله ماسور در جنوب خرم‌آباد سرنشينان خودرو پژوي ۴۰۵ در مراسم عروسي با استفاده از اسلحه جنگي و شكاري مبادرت به تيراندازي هوايي و تخريب اموال عمومي كردند. پس از اين عمل خلاف قانون، آنان سريعا شناسايي، ۳ نفر دستگير و به مدت يك هفته بازداشت شدند.»

فرماندار خرم‌آباد ادامه داد: «با توجه به جرايم و دلايل جديد به دست آمده از متخلفين مانند تخريب اموال عمومي، اخلال در نظم عمومي و ايجاد رعب و وحشت، جريحه‌دار شدن افكار عمومي و... مجددا مساله در شوراي تامين شهرستان مطرح و دستور دستگيري و پيگرد قانوني داده شد.»

به گفته عبداللهي، قطعا با توجه به نوع جرم و بازتاب منفي آن در افكار عمومي و دلايل جديد برخورد قانوني قاطعي در انتظار هنجارشكنان است.

ارسال دیدگاه شما

samsung
اول راست
ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.