• ۱۴۰۲ چهارشنبه ۱۵ آذر
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
صفحه ویژه

30 شماره آخر

  • شماره 4332 -
  • ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۶ اسفند

بيانيه مشترك مطبوعات اصلاح‌طلب در واكنش به حمله تروريستي به مسلمانان نيوزيلند

رنگ باختن هژموني غرب

دست پنهان اسلام‌هراسي و اسلام‌ستيزي سياستمداران غربي از دستكش گروه‌هاي افراطي نژادپرست مجددا بيرون آمد و جنايت ديگري را رقم زد. جنايت تروريستي در دو مسجد نيوزيلند بار ديگر واقعيت فرهنگ غربي را نشان داد. آيت‌الله خامنه‌اي، رهبر معظم انقلاب اسلامي پيش از اين در نامه‌هايي كه خطاب به جوانان غربي در پي حوادث تروريستي پاريس صادر كرده بودند از خطر فرهنگ غربي به عنوان فرهنگي كه با دو ويژگي ابتذال و خشونت، جنايت مي‌آفريند و آفرينشگر تروريست‌هايي است كه در بستر آن تربيت و صلح و امنيت جهاني را به مخاطره مي‌افكنند، ياد كرده و نسبت به آن هشدار داده بودند. امروز خشم و شعله‌هاي آتش كينه سياستمداران غربي از آتش اسلحه‌هايي كه اسلام و مسلمانان مظلوم و بي‌دفاع را در دنيا هدف قرار داده و مي‌دهند، به خوبي مشاهده مي‌شود. هندسه قدرت جهاني در حال تغيير است و هژموني غرب در حال رنگ باختن است. اسلام و مسلمانان بي‌شك در هندسه جديد قدرت جهاني نقش برجسته‌اي ايفا خواهند كرد. حوادث منطقه و شكست‌هاي پي درپي امريكا و رژيم كودك‌كش صهيونيستي از جبهه مقاومت، افق‌هاي چنين نويدهايي را فرا‌روي مسلمانان و ...

ملت‌هاي آزاديخواه عالم گشوده است. به موازات برافتادن نقاب حقوق بشر از چهره ليبرال‌دموكراسي و افشاي ماهيت ضد‌بشري آن، اسلام و مسلمانان نويد‌بخش تعامل صحيح و شرافتمندانه با جهان شده‌اند و در مبارزه‌اي بي‌امان با تروريسم جهاني چه در قالب‌ گروه‌هاي نژاد‌پرست غربي و چه در قالب گرو‌هك‌هايي مانند داعش و دست‌ساخته استكبار و ارتجاع سياه منطقه‌، صداقت خود در پاسداري از صلح و امنيت جهاني و دفاع از حقوقِ انسان‌ها، كه از سوي خالق يكتا صرف نظر از رنگ، نژاد، مذهب، كرامت يافته و خون و جان‌شان محترم شمرده شده است، نشان داده‌اند. ما به عنوان اصحاب رسانه كه بنا به وظيفه اطلاع‌رساني ناگزير از انعكاس چنين حوادث دردناكي در رسانه‌ها هستيم، اين حوادث و اين روزهاي تلخ را با غمي سترگ و اندوهي بيكران بر صفحه تاريخ ثبت مي‌كنيم تا سرخي خون مظلومان عالم، چه مسلمانان مظلومي كه اخيرا در عبادتگاه خود و ميعادگاه ملاقات با پروردگارشان در نيوزيلند به خون تپيده‌اند و چه غير‌مسلماناني كه پيش از اين در اروپا هدف تير بلاي تروريست‌ها شدند در سياهي‌هاي خشم و كينه سياستمداران غربي و حاميان، مشاوران و مباشران اين قبيل جنايت‌ها به فراموشي سپرده نشود. به آنها هشدار مي‌دهيم كه دير يا زود، آتشي كه برافروخته‌اند دامن خود آنان را نيز خواهد گرفت. ضمن محكوم كردن اين جنايت وحشيانه و دردناك و عرض تسليت به همه مسلمانان جهان خصوصا داغديدگان در اين حادثه‌غم‌بار آرزو مي‌كنيم تا در سايه اتحاد و همدلي انسان‌ها شاهد جهاني عاري از خشونت و سرشار از صلح و امنيت براي پيروان همه اديان باشيم.

اين بيانيه علاوه بر اعتماد در روزنامه‌هاي شرق، آفتاب يزد،دنياي اقتصاد،آرمان،مردمسالاري، ابتكار، تعادل ،گل،سپيد و ... نيز چاپ شده‌است.

ارسال دیدگاه شما

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون