• ۱۴۰۰ شنبه ۲۴ مهر
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
online صفحه ویژه كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4444 -
  • ۱۳۹۸ چهارشنبه ۳۰ مرداد

با حكم رهبر انقلاب

رييس موسسه دايره‌المعارف فقه اسلامي منصوب شد

رهبر معظم انقلاب در حكمي حجت‌الاسلام حاج شيخ حسن نظري را به رياست موسسه دايره‌المعارف فقه اسلامي بر مذهب اهل بيت (عليهم‌السلام) منصوب كردند. پايگاه اطلاع‌رساني دفتر حفظ و نشر آثار آيت‌الله العظمي خامنه‌اي، متن حكم رهبر انقلاب به اين شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحيم

جناب مستطاب حجت‌الاسلام والمسلمين آقاي حاج شيخ حسن نظري دام اعزازه

درگذشت رياست فقيد دايره‌المعارف فقه اسلامي براساس مذهب اهل‌بيت عليهم‌السلام مرحوم حجت‌الاسلام والمسلمين حائري ضايعه‌اي است كه با تفضلات الهي اميدواريم جبران گردد و اين جريان عظيم علمي به افاضات و بركات خود ادامه دهد. بدين منظور جناب‌عالي را كه بحمدالله از نصاب علمي مطلوب و شايستگي اخلاقي و مديريتي برخورداريد به رياست اين موسسه مبارك منصوب مي‌كنم. انتظار مي‌رود كه با استفاده از همكاري فضلاي برجسته و محقق كه بحمدالله شايستگي خود را در آن موسسه اثبات كرده‌اند به تداوم بركات اين شجره طيبه اهتمام ورزيد و با رعايت انضباط در مقررات گوناگون، سلامت و نزاهت آن مركز علمي را تامين نماييد.

توفيق جنابعالي و همكاران‌تان را از خداوند متعال مسئلت مي‌نمايم.

 

به‌مناسبت اعياد قربان و غدير صورت گرفت

موافقت رهبري با عفو و تخفيف مجازات تعدادي از محكومان

به‌مناسبت اعياد سعيد قربان و غدير خم، حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با عفو يا تخفيف و تبديل مجازات يك‌هزار و هفتاد نفر از محكومان محاكم عمومي و انقلاب، سازمان قضايي نيروهاي مسلح و تعزيرات حكومتي موافقت كردند. به گزارش ايسنا، حجت‌الاسلام رييسي، رييس قوه قضاييه به مناسبت فرا رسيدن اعياد سعيد قربان و غدير خم در نامه‌اي به رهبر انقلاب اسلامي پيشنهاد عفو يا تخفيف و تبديل مجازات يك‌هزار و هفتاد نفر از محكومان را كه پرونده‌هاي عفو آنان در كميسيون عفو و بخشودگي بررسي شده و واجد شرايط لازم تشخيص داده شده‌اند، ارايه كرد كه اين پيشنهاد در اجراي بند ۱۱ از اصل ۱۱۰ قانون اساسي مورد موافقت حضرت آيت‌الله خامنه‌اي قرار گرفت.

ارسال دیدگاه شما

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون