• ۱۴۰۱ پنج شنبه ۱۷ آذر
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
صفحه ویژه

30 شماره آخر

  • شماره 4453 -
  • ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۰ شهريور

از چاپ ترجمه‌هاي تازه تا حمايت تراولتا از تارانتينو و درگذشت اندرو هورن

ايران درودي 83ساله ‌شد

گروه فرهنگ و هنر

 

 

رونمايي از «فورد و فراري» در جشنواره تلورايد

چهل و ششمين جشنواره فيلم «تلورايد» امريكا با نمايش فيلم «فورد در برابر فراري» با بازي دو ستاره هاليوودي در نقش‌هاي اصلي كار خود را آغاز كرد. به گزارش ايسنا به نقل از ددلاين، اين فيلم به كارگرداني «جيمز منگولد» با فيلمنامه‌اي از «جز باتر ورث» و «جان هنري باتر ورث»
در واقع اقتباسي از كتاب برو مثل جهنم: فورد، فراري و جنگ براي سرعت و افتخار در «لمانز» نوشته «اي.جي بيمي» در سال ۲۰۱۰ است كه از حالا نام خود را به عنوان يكي از شانس‌هاي مهم فصل جوايز سينمايي و اسكار معرفي كرد. داستان فيلم درباره گروهي از مهندسان و طراحان امريكايي به رهبري «كارول شلبي» با بازي «مت ديمون» و راننده‌اش «كن ميلز» با بازي «كريستين بيل» است.

اندرو هورن مستندساز درگذشت

مستندسازي كه آثارش بارها در جشنواره فيلم برلين به نمايش درآمده بود، در ۶۶ سالگي درگذشت. به گزارش مهر به نقل از هاليوود ريپورتر، اندرو هورن سازنده فيلم‌هايي چون «ترانه نومي» در ۶۶ سالگي بر اثر سرطان درگذشت. اين فيلمساز مستقل كه نويسنده، كارگردان و تهيه‌كننده مستند تحسين شده ۲۰۱۴ با عنوان «Twisted Sister» بود، در برلين درگذشت. او سازنده فيلم‌هايي چون «عشق كور» در سال ۱۹۸۴، «آبي بزرگ» در سال ۱۹۸۸ و مستندهاي «داستان بخش غربي» در سال ۱۹۹۷ و «ترانه نومي» در سال ۲۰۰۴ بود. تمام اين فيلم‌ها در جشنواره فيلم برلين ديده شده بودند.

هوگو و ديگران

نمايشنامه‌هاي «ارناني» نوشته‌ ويكتور هوگو با ترجمه‌ رامتين شهبازي، «مراقبت شديد» نوشته‌ ژان ژنه با ترجمه‌ مديا كاشيگر، «آدم‌ها» نوشته‌ استفان كرم با ترجمه‌ محمد منعم، «اتاق‌ها» اثر فيليپ مينيانا، «ويلي‌كو ويلي‌كو بدو» اثر ابراهيم پشت‌كوهي، «سگ‌ها و استخوان‌هاي مادرم» اثر مژگان خالقي، «تيولا» اثر علي عابدي، «تاس‌ها» اثر نستور كابايرو با ترجمه‌ شهاب نادري، «صحنه‌هاي دودي» اثر نيك زاگون با ترجمه‌ فرهاد بيگدلو و «سه روايت جعلي» نوشته‌ اصغر نوري، توسط نشر نيماژ به كتابفروشي‌ها عرضه شده‌اند كه از ميان آنها ۶ كتاب به آثار ترجمه و ۴ كتاب از نمايشنامه‌هاي تاليفي ايراني هستند.

بيماري سرطان و معجزه براي نقاش

ايران درودي هنرمند نقاش، در هشتاد و سومين سالروز تولد خود بيان كرد كه سرطان معجزه زندگي او بوده است و طي ۲۰ سال درگيري با اين بيماري، بهترين آثار خود را خلق كرده است. هشتاد و سومين سالروز تولد بانوي نقاشي ايران، به درخواست اين هنرمند با هدف حمايت از بيماران مبتلا به سرطان برگزار شد. درودي در سخنان خود به تاريخ كهن ايران زمين و فرهنگ غني هزار ساله اين سرزمين اشاره كرد و گفت: من خاكم، از خاكم و از خاك ايرانم، ‌زاده خراسانم و جرات و جسارت خود را از همين خراسان به ارث برده‌ام؛ از سرزمين فردوسي بزرگ كه جد من است. روي سنگ قبر من چيز زيادي ننويسيد، فقط يك كلمه بنويسيد: ايران.

حمايت تراولتا از تارانتينو

جان تراولتا بازيگر فيلم سينمايي «داستان‌هاي عامه‌پسند» و «ديوانه» از تارانتينو و فيلم جديدش حمايت كرد.جان تراولتا بازيگر فيلم سينمايي «ديوانه»، درباره فيلم جديد تارانتينو به نام «روز و روزگاري در هاليوود» گفته است كه اين فيلم را به ‌شدت دوست داشتم و دليلش را به شما مي‌گويم بايد با خود بگوييم اگر تاريخ بازمي‌گشت، چه اتفاقي مي‌افتاد و چه كارهايي را بايد انجام مي‌داديم.

ارسال دیدگاه شما

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون