• ۱۴۰۲ جمعه ۱۲ خرداد
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
صفحه ویژه

30 شماره آخر

  • شماره 4466 -
  • ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۷ شهريور

از سفر قصه‌هاي مجيد به صربستان تا انتشار رماني از ايزابل آلنده

پرويز خائفي درگذشت

 

 

درگذشت يك پژوهشگر ادبي در 83‌سالگي

پرويز خائفي، پژوهشگر ارشد ادبي و حافظ‌شناس پس از يك دوره بيماري در بيمارستاني در زادگاهش، شيراز از دنيا رفت. مراسم تشييع پيكر اين شاعر و پژوهشگر نيز ساعت ۹ صبح فردا (۲۸ شهريورماه) از روبه‌روي تالار حافظ برگزار خواهد شد. متولد ۱۶ آذرماه سال ۱۳۱۵ در شيراز بود. خائفي دردوران جواني در وزارت فرهنگ و هنر مشغول به كار شد و مدتي رياست كتابخانه ملي فارس را برعهده داشت. او همچنين در كنار تدريس در دانشگاه‌، مدتي سرپرست مركز حافظ‌شناسي در آرامگاه حافظ بود.

 

همكاري مجدد مصفا و مهرجويي

علي مصفا و داريوش مهرجويي، ششمين همكاري مشترك خود را در «لامينور» انجام مي‌دهند، علي نصيريان، سيامك انصاري و كاوه آفاق از ديگر بازيگران اين فيلم هستند. علي مصفا در تازه‌ترين فيلم داريوش مهرجويي ايفاي نقش مي‌كند تا پس از فيلم‌هاي «پري»، «ليلا»، «دختردايي گمشده»، «ميكس» و «آسمان محبوب» ششمين حضورش در فيلمي از داريوش مهرجويي باشد.

مرادي‌كرماني در بلگراد

تفاهمنامه ترجمه و نشر آثار فارسي به زبان صربي در قالب طرح تاپ امضا شد.

به زودي كتاب «قصه‌هاي مجيد» نوشته هوشنگ مرادي‌كرماني به زبان صربي ترجمه شده و در چارچوب اين تفاهمنامه توسط انتشارات اسيوژبني گلاسنيك به چاپ خواهد رسيد. اين كتاب با حضور صاحب اين اثر در نمايشگاه بين‌المللي كتاب بلگراد كه در تاريخ 28 مهرماه آغاز مي‌شود، رونمايي خواهد شد.

 

آلنده در ايران

تازه‌ترين رمان ايزابل آلنده با عنوان «در دل زمستان» به فارسي ترجمه و منتشر شد. تازه‌ترين رمان ايزابل آلنده با عنوان «در دل زمستان» با ترجمه گلشن محجوب از سوي نشر مرواريد روانه بازار كتاب شد. آلنده اين رمان را در سال ۲۰۱۷ تاليف و منتشر كرده است. در اين رمان بر خلاف ساير آثار آلنده از رئاليسم جادويي خبري نيست و گستره داستان محدودتر طرح آن ساده‌تر است. نويسنده در اين رمان روابط بين انسان‌ها؛ گذشته آنها و درد و اندوه‌شان را هنرمندانه و انساني به تصوير مي‌كشد و با تعليقي زيبا داستان و مخاطبش را به پيش مي‌برد.

ارسال دیدگاه شما

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون