• ۱۴۰۱ دوشنبه ۱۴ آذر
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
صفحه ویژه

30 شماره آخر

  • شماره 4504 -
  • ۱۳۹۸ پنج شنبه ۱۶ آبان

پيشخوان

با حكم رهبر معظم انقلاب صورت گرفت

انتصاب نماينده ولي‌فقيه در استان مازندران و امام‌جمعه ساري

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي در حكمي حجت‌الاسلام محمدباقر لاييني را به نمايندگي ولي‌فقيه در استان مازندران و امامت جمعه ساري منصوب كردند. به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني دفتر مقام معظم رهبري، حضرت آيت‌الله خامنه‌اي در حكمي حجت‌الاسلام محمدباقر لاييني را به نمايندگي ولي‌فقيه در استان مازندران و امامت جمعه ساري منصوب كردند. متن حكم رهبر انقلاب اسلامي به اين شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحيم

جناب حجت‌الاسلام آقاي حاج شيخ محمّدباقر لاييني دامت افاضاته

درپي استعفاي جناب حجت‌الاسلام آقاي طبرسي دامت افاضاته و با تشكر فراوان از زحمات و خدمات ايشان در سال‌هاي متمادي، جنابعالي را كه بحمدالله از سوابق روشن و صلاحيت لازم برخوردار هستيد، به نمايندگي خود در استان مازندران و امامت جمعه ساري منصوب مي‌كنم.

استان مازندران در شمار برجسته‌ترين استان‌هاي كشور از جنبه‌هاي مادي و معنوي است و مردم عزيز و مومن و انقلابي آن در آزمون‌هاي متعدد در نظام جمهوري اسلامي مفتخر و سربلند ظاهر شده‌اند. جنابعالي با توجه به سابقه حضور و خدمت در آن استان با برجستگي‌هاي جوانان فداكار و مردمان پرانگيزه و وفادار آن آشناييد. لازم است اين برجستگي‌ها تقويت و تثبيت و بزرگ داشته شود و در اين راه از علماي دين و فرزانگان حوزه و دانشگاه ياري گرفته شود. تقويت جريان انقلابي و جوانان مومن و روي‌گشاده و دست ‌مهربان با همه قشرهاي مردم توصيه موكد اينجانب است. توفيقات شما را از خداوند مسألت مي‌كنم.

وزارت اطلاعات اعلام كرد

همكاري با شوراي فرهنگي انگليس ممنوع است

وزارت اطلاعات جمهوري اسلامي در اطلاعيه‌اي هرگونه همكاري با شوراي فرهنگي انگليس را ممنوع اعلام كرد. به گزارش ايرنا، در متن اين اطلاعيه آمده است: «به اطلاع مردم شريف ايران و جامعه فرهنگي نخبگان و فرهيختگان كشور مي‌رساند؛ كشور انگليس كه سابقه طولاني در نفوذ، شبكه‌سازي و جريان‌سازي در كشورهاي مختلف را دارد، قصد اجراي پروژه‌اي با هدف شبكه‌سازي فرهنگي را داشت؛ پروژه مذكور با محوريت و مسووليت شوراي فرهنگي انگليس موسوم به «بريتيش كانسيل» در حال اجرا بود و شامل تعدادي از نخبگان و عناصر فعال در عرصه‌هاي آموزشي و فرهنگي مي‌شد كه از ابتدا تحت رصد سربازان گمنام امام زمان (عج) قرار گرفته و با اقدام به موقع از عملياتي شدن و تحقق اهداف انگليس در شبكه‌سازي و نفوذ در حوزه‌هاي آموزشي ممانعت به عمل آمد. همان‌گونه كه قبلا سخنگوي محترم قوه قضاييه اعلام كرده بودند هرگونه همكاري با شوراي فرهنگي انگليس ممنوع بوده و پيگرد قضايي خواهد داشت.»

دستگاه‌ها و ديد‌بانان مردمي، تخلفات انتخاباتي زودهنگام را گزارش كنند

دادستان كل ‌كشور با توجه به در پيش بودن انتخابات مجلس شوراي اسلامي اطلاعيه‌اي را صادر كرد. به گزارش ميزان، متن اطلاعيه حجت‌الاسلام منتظري، دادستان كل كشور به شرح ذيل است: به اطلاع مردم شريف و عزيز ايران اسلامي و به‌ويژه اشخاصي كه قصد نامزدي و رقابت در عرصه انتخابات يازدهمين دوره مجلس شوراي اسلامي را دارند، مي‌رساند براساس قانون انتخابات مجلس شوراي اسلامي و از جمله مواد ۵۶، ۵۹، ۶۰، ۶۱ و ۶۵ مكرر آن:

1- زمان قانوني و مجاز فعاليت تبليغات انتخاباتي نامزد‌هاي نمايندگي، به مدت يك هفته تعيين شده كه از ۸ روز قبل از روز اخذ راي آغاز مي‌شود و تا ۲۴ ساعت قبل از اخذ راي ادامه دارد، بنابراين انجام هرگونه فعاليت تبليغات انتخاباتي به نفع يا عليه نامزدها، توسط هر كسي و از جمله نامزدها، ستاد‌هاي تبليغات انتخاباتي و طرفداران ايشان تا تاريخ 24/11/98 و از تاريخ 1/12/98 تا پايان زمان اخذ راي، ممنوع است.

2- انجام هرگونه فعاليت تبليغاتي براي نامزد‌هاي نمايندگي از هر وسيله رسمي و دولتي، استفاده از وسايل و امكانات كليه دستگاه‌هاي اجرايي و موسسات عمومي غيردولتي و هر نهاد بهره‌مند از بودجه و اموال عمومي و نيز فعاليت كارمندان در ساعات اداري ممنوع است و هيچ‌كدام از دست‌اندركاران امور اجرايي و نظارتي انتخاباتي نيز نمي‌توانند به نفع يا به ضرر نامزد‌ها و جريانات سياسي در انتخابات اعلام‌نظر كنند.

3- نصب هر گونه آگهي و ساير اقلام تبليغات انتخاباتي نامزد‌ها روي تابلوها، خودرو‌ها و ساير تجهيزات و تاسيسات دولتي و عمومي و نيز روي اماكن خصوصي بدون رضايت ذي‌حق، در سراسر كشور ممنوع است.

4- اغوا و فريب مردم، اظهار مطالب خلاف واقع و نيز هر گونه هتك حرمت و حيثيت اشخاص به صورت فيزيكي يا از طريق شبكه‌هاي اجتماعي و فضاي مجازي، تخريب اقلام تبليغاتي نامزد‌ها در مهلت قانوني تبليغات، استفاده از كاروان‌هاي تبليغاتي و برهم زدن اجتماعات قانوني و تعرض به ستاد‌هاي انتخاباتي نامزد‌ها در عرصه فعاليت‌هاي تبليغاتي انتخابات ممنوع است؛ لذا به همه داوطلبان نمايندگي مجلس شوراي اسلامي و ستاد‌هاي تبليغات انتخاباتي و طرفداران آنها توجه داده مي‌شود تا ضمن رعايت قانون، از هرنوع فعاليت داراي شائبه تبليغات انتخاباتي به نفع خود يا عليه ديگري جدا خودداري نمايند و از كليه دستگاه‌هاي اجرايي، نظارتي، انتظامي و اطلاعاتي و نيز ديد‌بانان مردمي عرصه پيشگيري انتظار دارد ضمن هماهنگي و همكاري لازم، تخلفات و جرايم انتخاباتي زودهنگام مذكور را به همراه مستندات مربوط، به ستاد‌هاي پيشگيري و رسيدگي به جرايم و تخلفات انتخاباتي استان و شهرستان ذي‌ربط گزارش نمايند. بديهي است نمايندگان محترم مجلس شوراي اسلامي هم كه مصمم به نامزدي در انتخابات پيش‌ رو هستند، برنامه‌هاي مرتبط با اجراي وظايف نمايندگي و نحوه حضور در مجامع، محافل و حوزه‌هاي انتخابيه خود را به گونه‌اي تمشيت ‌نمايند كه هيچ گونه شائبه تبليغات انتخاباتي ايجاد نشود.

ارسال دیدگاه شما

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون