• ۱۴۰۲ پنج شنبه ۱۶ آذر
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
صفحه ویژه

30 شماره آخر

  • شماره 4556 -
  • ۱۳۹۸ سه شنبه ۱۷ دي

ادامه از صفحه اول

وحدت؛ ثمره خون سليماني

به او و پيكر مطهرش اداي احترام كنند. سردار سليماني در حقيقت دانشگاهي بزرگ براي همه مسوولان بود؛ چه كساني كه در حال حاضر مسووليت دارند و چه آنها كه احتمالا در آينده مسووليتي بر دوش خواهند داشت. سليماني براي همه مسوولان اين درس مهم را بجا گذاشت كه خالصانه و براي مردم كار كنند. چراكه مردم نيز قدردان كساني خواهند بود كه همه سرمايه‌ خود را در طبق اخلاص گذاشته و فداي ملت و مملكت مي‌كنند. مردم نسبت به تمام تلاش‌هايي كه او از دوران دفاع مقدس تاكنون به كار بسته، اهميت مي‌دهند و قدردان حافظان امنيت‌شان هستند و اين نيز درس بسيار بزرگي است براي همگان كه بايد صادقانه با مردم طرف شده، با آنها گفت‌وگو كرده و براي تحقق اهداف ملي تلاش كنند. شايد اكثريت قريب به اتفاق شهرونداني كه در اين مراسم حاضر شدند، با جزييات تكنيكي و تاكتيكي صحنه جنگ آشنا نباشند و به عنوان مثال ندانند كه سردار سليماني در چند عملياتي و چه عملياتي نقش داشته و چه نقشي در هركدام از اين عمليات ايفا كرده است اما همگي مي‌دانند فردي كه به‌خاطر حفظ كشور از خواب و آرام خود گذشته، با مردم صادق بوده و همه داشته‌هايش را تقديم كرده است، شايسته تقدير است.

امروز همگان ديديم جز پرچم ملي و ارزش‌هاي مقدس‌مان هيچ پرچم و بيرقي به اهتزاز درنيامد و به همين دليل است كه بايد از اين فرصت استفاده كنيم. چراكه فرصتي كم‌نظير در اختيارمان قرار دارد كه بتوانيم از آن به عنوان عطفي در مسير وحدت ملي استفاده كنيم. چراكه بي‌شك يكي از مهم‌ترين ارزش‌هايي كه شهيد سليماني و شهداي همرزمش به عنوان سرمايه‌اي ملي در اختيارمان قرار دادند، همين وحدت و انسجام ملي باشد. بنابراين مي‌توانيم مراسم روز گذشته را به عنوان دستاويز و انگيزه‌اي براي تحقق وحدت ملي مورد استفاده قرار دهيم، از اين سرمايه بسيار ارزشمند براي آينده استفاده كنيم و معانداني كه به‌دنبال ضربه زدن به ايران هستند را نااميد كنيم. امروز وقت آن است كه همگان دست در دست هم، فارغ از جريان و گروه و جناح سياسي، زير خيمه اين ارزش ملي گرد آمده و مانع از آن شويم كه كشور از مسير وحدت منحرف شود.

ناامني در بازار انرژي

البته نبايد از اين امر غافل شد كه اوپكي‌ها نيز در اين مدت از توليد و صادرات نفت خود كاسته‌اند كه همين امر نيز مي‌توان زمينه‌هاي نفوذ بيشتر امريكا به بازار نفت و ايجاد مشتري براي شيل را فراهم كند. اما به نظر مي‌رسد اقدام امريكا براي بي‌ثباتي در منطقه به نوعي افزايش نفوذ در بازار نفت تلقي مي‌شود.

ارسال دیدگاه شما

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون