• ۱۴۰۲ چهارشنبه ۹ فروردين
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
صفحه ویژه

30 شماره آخر

  • شماره 4678 -
  • ۱۳۹۹ يکشنبه ۸ تير

رييس شوراي شهر تهران:

موضوع فاضلاب براي‌مان اهميت دارد

محسن هاشمي گفت: كاش مدت ۲۵ ساله براي استفاده رايگان از پساب، مادام‌العمر مي‌شد. همان قدري كه موضوع مترو براي ما اهميت داشته است موضوع شبكه فاضلاب و تصفيه‌خانه‌ها هم اهميت ويژه‌اي داشته است.
به گزارش مهر، محسن هاشمي رييس شوراي اسلامي شهر تهران در مراسم امضاي تفاهم ميان شهرداري تهران و شركت و آب و فاضلاب گفت: اهميت آب، از برق و گاز هم بالاتر است. غربي‌ها مي‌گويند براي شروع هر كاري بايد ابتدا به موضوع آب توجه شود.
او ادامه داد: در استان تهران از سد طالقان، اميركبير، لار، ماملو و لتيان به عنوان پنج مخزن آبي شهر استفاده مي‌كنيم.
هاشمي با اشاره به اينكه اولويت اول ما، كاهش مصرف آب است به خصوص كاهش مصرف آب در حوزه آبياري فضاي سبز خاطرنشان كرد: البته مي‌توان از آبياري تحت فشار استفاده كرد.
رييس شوراي اسلامي شهر با اشاره به صحبت‌هاي شهردار منطقه ۲۲ گفت: به رغم اينكه شهردار منطقه ۲۲ مي‌گويد به ۵۰ ميليون مترمكعب آب نياز دارند، اگر از آبياري تحت فشار استفاده شود اين عدد به ۲۵ ميليون مترمكعب كاهش خواهد يافت.
او افزود: به خاطر بدهكاري و ندادن پول آب شركت آب و فاضلاب، آب پارك چيتگر را قطع كرده بودند در حالي كه ما وقتي جمع و تفريق كرديم ديديم اگر نصف آن هزينه را براي آبياري تحت فشار مصرف مي‌كرديم به صرفه‌تر بود.
هاشمي با اشاره به اينكه موضوع پس از مصرف، توزيع مناسب است، گفت: آب و فاضلاب هم بايد آب مناسب توزيع كند و هم بايد فاضلاب و پساب را كنترل كند.
او گفت: همان قدري كه موضوع مترو براي ما اهميت داشته است موضوع شبكه فاضلاب و تصفيه‌خانه‌ها هم اهميت ويژه‌اي داشته است به گونه‌اي كه آيت‌الله هاشمي در يك نماز جمعه در خصوص اين دو موضوع صحبت كردند.
رييس شوراي شهر تهران با بيان اينكه تفاهمنامه خوبي ميان آب و فاضلاب در اين خصوص بسته شده است، گفت: اما كاش مدت ۲۵ ساله براي استفاده رايگان از پساب را مادام‌العمر مي‌كرديد زيرا من نگرانم ۲۵ سال بعد يك باره پول زيادي براي پساب بپردازيم.
او افزود: معلوم نيست پس از ۲۵ سال استفاده رايگان از پساب مجبور باشيم چقدر پول به آب و فاضلاب بپردازيم و بايد مراقب باشيم ۲۵ سال ديگر براي مردم آن زمان تهران ايجاد نگراني نشود. هاشمي با تاكيد بر اينكه اين قرارداد و تفاهمنامه را با همه مناطق شهر تهران منعقد كرده‌اند، گفت: تصميم گرفته شده تصفيه‌خانه‌هاي كوچك مقياس ساخته شود به نظرم همين حالا تفاهمنامه‌اش را با همه مناطق منعقد كنيد. او 
از شركت برق و گاز شهر تهران درخواست كرد: تا در حوزه موضوع تاب‌آوري شهر تهران به مساله برق و گاز اضطراري بپردازند.

 

ارسال دیدگاه شما

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون