• ۱۴۰۲ يکشنبه ۹ مهر
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
صفحه ویژه

30 شماره آخر

  • شماره 4867 -
  • ۱۳۹۹ سه شنبه ۲۸ بهمن

نامه اعتراضي پاك آيين، نماينده مطبوعات در هيات نظارت به رييس‌جمهوري

آگهي‌هاي دولتي را به مطبوعات برگردانيد

پدرام پاك‌آيين، نماينده مديران مسوول در هيات نظارت بر مطبوعات در نامه‌اي به حسن روحاني رييس‌جمهور نسبت به تصميم جديد دولت  در مورد حذف آگهي‌هاي دولتي در مطبوعات اعتراض كرد. متن نامه به اين شرح است: 
حجت‌الاسلام والمسلمين جناب آقاي دكتر حسن روحاني 
رييس محترم جمهوري اسلامي ايران 
با سلام و تحيت
همچنان كه مستحضريد، در شرايط دشوار اقتصادي و همه‌گيري بيماري كرونا چراغ مطبوعات كشور، يكي پس از ديگري خاموش و مطبوعات رفته رفته از سبد خانوار حذف مي‌شود. در چنين وضعي از دستگاه‌هاي ذي‌ربط انتظار مي‌رود تا به وظيفه قانوني خود مبني بر تامين حداقل‌هاي زنجيره مالي مطبوعات عمل كنند و با تحرك و دلسوزي بيشتر باري از دوش مطبوعات نجيب و صبور كشور برگيرند.
واقعيت اين است كه ابلاغ آيين نامه نحوه فعاليت دستگاه‌هاي اجرايي در سامانه تداركات الكترونيكي دولت (ستاد) كه انتشار فراخوان‌ها بر بستر مذكور و حذف آگهي روزنامه براي مزايده‌ها و مناقصه‌ها را مقرر داشته، جامعه مطبوعاتي را مايوس و حيرت‌زده كرده است.
 مسبوقيد كه قوانين متعدد آيين دادرسي، تجارت، برگزاري مناقصات و ... درج آگهي‌هاي دولتي را در رسانه‌هاي چاپي الزام مي‌كند و از قضا اين تكليف قانوني، كمكي حداقلي و ضروري به جامعه مطبوعات است . تصديق مي‌فرماييدكه مطبوعات به عنوان جريان اصيل و رسمي اطلاع‌رساني از مرزهاي اعتقادي و آرماني ملت بزرگ ايران در برابر تهاجم دستگاه تبليغاني دشمن صيانت مي‌كنند و از اين رو حمايت و اعتماد نسبت به آنها به ويژه نشريات استاني و شهرستاني، ضرورتي اجتناب ناپذير است.
بنا به توضيحات فوق خواهشمند است مصوبه مورد اشاره را كه به مرگ مطبوعات مظلوم و مستقل كشور مي‌انجامد، لغو و كان لم يكن اعلام فرماييد.

ارسال دیدگاه شما

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون