• ۱۴۰۱ شنبه ۲۹ مرداد
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
صفحه ویژه

30 شماره آخر

  • شماره 4943 -
  • ۱۴۰۰ چهارشنبه ۱۲ خرداد

تیم بوکس ایران با ۴ مدال بازگشت

درخشش تایسون و شه‌بخش در رینگ

سامان سعادت

 

رقابت‌های بوکس قهرمانی آسیا از روز دوشنبه هفته گذشته در دوبی امارات آغاز شد و دوشنبه به پایان رسید. تیم ملی بوکس ایران نیز که با 8 بوکسور و با هدایت علیرضا استکی به این رقابت‌ها اعزام شده بود با ثبت نتایج درخشان و کسب  2 مدال نقره و 2 مدال برنز به کارش پایان داد و بهترین نتیجه بوکس ایران از سال ۲۰۰۲ به این سو را کسب کرد. 
در وزن 52 کیلوگرم امید احمدی‌صفا یک پیروزی مقابل کویت به دست آورد و با قبول شکست در تقابل با مشت‌زن قرقیزستانی از دور رقابت‌ها کنار رفت.
در وزن 60 کیلوگرم دانیال شه‌بخش با برتری مقابل بوکسورهایی از قزاقستان، کویت و هند فینالیست شد و در دیدار نهایی مقابل حریف نامدار مغولستانی شکست خورد و به مدال نقره رسید. بوکسور المپیکی ایران مبارزه‌اش را به اردنبات باخت. مبارزی که مدال طلای بازی‌های آسیایی، طلای قهرمانی آسیا و برنز قهرمانی جهان را در کارنامه دارد.
اشکان رضایی در وزن 64 کیلوگرم در نخستین گام رو در روی بوکسور قدرتمند قزاقستانی قرار گرفت و با نتیجه نزدیک 3 بر 2 شکست خورد. همچنین در 69 کیلوگرم مسلم مقصودی با بوکسور پرافتخار هندی مبارزه کرد و در یک بازی نزدیک نتیجه را واگذار کرد.
سیدشاهین موسوی در وزن 75 کیلوگرم به دلیل قرار گرفتن در سید دو پس از یک دور استراحت به مصاف بوکسور جنگنده تاجیکستانی رفت و به پیروزی دست یافت. او در نیمه نهایی از بوکسور قزاقستانی شکست خورد و به مدال برنز بسنده کرد.
دیگر فینالیست کشورمان میثم قشلاقی در وزن 81 کیلوگرم بود که عملکرد بی‌نظیری داشت و با برتری مقابل بوکسورهایی از هند، قزاقستان و قزقیزستان به فینال رسید. قشلاقی که به تایسون ایرانی مشهور شده در دیدار نهایی علی‌رغم برتری محسوسی که به حریف داشت با رای داوران بازنده شد و به مدال نقره دست یافت. قشلاقی در فینال ۳ بر ۲ برابر روزمتوف دیلشودبک قهرمان‌ جهان از ازبکستان شکست خورد. رای داوران به شکست نماینده ایران در حالی بود که در 2 راند نخست مبارزه، قشلاقی حریف را تا مرز ناک‌دان شدن پیش برد و در راند سوم هم مبارزه به صورت پایاپای پیش رفت تا بار دیگر حواشی مافیای داوری در بوکس‌ مطرح شود. 
اما در میان بوکسورهای ایران نتیجه ناامیدکننده به روزبهانی رسید. احسان روزبهانی کاپیتان تیم ملی بوکس در وزن 91 کیلوگرم با ناک‌اوت بوکسور کویتی کار خود را آغاز کرد اما با شکست مقابل واسیلی لویت اسطوره بوکس قزاقستان از دور مسابقات کنار رفت. پوریا امیری در سنگین‌وزن برای نهایی کردن مدال برنز بوکسور اماراتی را در پیش داشت که بوکسور رقیب به بهانه مصدومیت از این مبارزه انصراف داد تا مدال برنز پوریا قطعی شود. امیری در نیمه نهایی از بوکسور قزاقستانی شکست خورد و صاحب مدال برنز شد.
با این تفاسیر تیم ایران 10 پیروزی مقابل کویت (3‌بار)، قزاقستان (2بار)، هند (2بار)، تاجیکستان، قرقیزستان و امارات کسب کرد. تیم ایران با کسب 2 نقره و 2 برنز پس از سال 2002 بهترین نتیجه بوکس ایران در قهرمانی آسیا را کسب کرد؛ ضمن اینکه از زمانی که رقابت‌ها با شیوه سیدبندی قرعه‌کشی شد، بوکس ایران تا پیش از امسال هیچ فینالیستی نداشت.

ارسال دیدگاه شما

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون