• ۱۴۰۲ چهارشنبه ۱۵ آذر
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
صفحه ویژه

30 شماره آخر

  • شماره 5056 -
  • ۱۴۰۰ سه شنبه ۴ آبان

استقلال در قامت يك مدعي ظاهر شد

طلسم‌شكني آبي‌ها در روز درخشش يامگا

گروه  ورزش

 

از هفته دوم رقابت‌هاي فوتبال ليگ برتر عصر ديروز استقلال موفق شد در ورزشگاه فولادشهر اصفهان ذوب‌آهن را با دو گل از پيش‌رو بردارد. در اين بازي خريد جديد استقلالي‌ها يعني يامگا با زدن هر دو گل استقلال شروعي رويايي در فوتبال ايران رقم زد. 

بعد از حواشي زياد در مورد اتفاقات مربوط به فوتبال و نارسايي‌هاي ليگ برتر در شروع، هيچ چيز به اندازه يك بازي زيبا نمي‌توانست دنبال‌كنندگان ليگ برتر را سر حال بياورد. اين وظيفه مهم را دو تيم استقلال و ذوب‌آهن به خوبي انجام دادند و با ارايه يك بازي محكم، جذاب و با برنامه، ۹۰ دقيقه تماشاچيان را پاي‌گيرنده‌ها نشاندند. 
استقلال در حالي وارد اين بازي شد كه براي ادامه روند موفقيت‌آميزش بايد طلسم‌هاي زيادي را مي‌شكست. اولين طلسم پيروز نشدن در دو بازي ابتداي ليگ در ۵ فصل گذشته بود. سال قبل محمود فكري و استقلال بعد از برد در هفته اول در هفته دوم مقابل فولاد در اهواز شكست خوردند؛ باختي كه حاشيه‌هايش تا زمان جدايي محمود فكري از استقلال دست از سر تيم برنداشت. طلسم ديگر پيروز نشدن آبي‌ها در فولادشهر بود. استقلال در ۵ سفر اخير به اصفهان و رويارويي با ذوبي‌ها برنده از زمين بازي خارج نشده بود. طلسم سوم تقابل فرهاد مجيدي و مهدي تارتار بود. تارتار در فصل گذشته در دو بازي رفت و برگشت با پيكان موفق شد استقلال را متوقف كند. هرچند در جام حذفي مجيدي مچ پرسپوليسي سابق را خواباند. 
بازي با اولين موقعيت جدي كه ذوب‌آهن روي دروازه حسيني ايجاد كرد، شروع شد. هنوز ثانيه‌شمار بازي به عدد ۶۰ نرسيده بود كه ميزبان با يك ضربه سر دروازه مهمان را به ‌شدت تهديد كرد كه گلر استقلال دروازه تيمش را نجات داد و البته خودش هم مصدوم شد. اين مصدوميت اولين تعويض اجباري را به مجيدي تحميل كرد و رشيد مظاهري جانشين حسيني شد. در ادامه طي يك برخورد سنگين يامگا خريد جديد استقلالي‌ها با سجاد جعفري بازيكن ذوب سر به سر شد و به دنبال آن هر دو بازيكن از ناحيه سر دچار خونريزي شدند. اين برخورد به نوعي اولين مواجهه مهاجم فرانسوي كامروني جديد آبي‌ها با فوتبال ايران بود و او را مجبور كرد در ادامه مسابقه با سري بانداژشده بازي كند.  يامگا كه سابقه حضور در فوتبال ايتاليا و فرانسه را در كارنامه دارد در دقيقه ۲۸ اولين فرصت نصفه و نيمه خودش را به دست آورد و با يك چرخش سريع و ضربه‌اي دقيق اولين گل بازي را به ثمر رساند تا ثابت كند چه مهاجم زهرداري است. پيش از اين مامه تيام و تا حدودي شيخ دياباته براي استقلال چنين گل‌هايي به ثمر رسانده بودند. يامگا در ادامه چند بار هم با فرارهاي انفرادي دروازه حريف را تهديد كرد. در سمت مقابل ذوب‌آهن هم با يك بازي با كيفيت و حركات تركيبي روي زمين چند بار دفاع استقلال را باز كرد و صاحب موقعيت شد اما بي‌دقتي مهاجمان فرصت‌ها را بر باد داد. 
در نيمه دوم ذوب‌آهن به صورت كامل روي دروازه استقلال خيمه زد و يك بازي مالكانه را به نمايش گذاشت و استقلال هم چشم به ضد حملات دوخت. در اين رفت و برگشت‌ها هر دو تيم صاحب موقعيت‌هايي شدند و در نهايت دقيقه ۹۵ يامگا با يك فرار سريع از قلب خط دفاعي ذوب آهن، در موقعيت تك به تك قرار گرفت و موفق شد گل دوم تيم و خودش را به ثمر برساند. با اين دو گل يامگا بهترين شروع يك بازيكن خارجي براي استقلال را به نام خودش ثبت كرد.
به اين ترتيب فرهاد مجيدي با شكست سه طلسم كه مهم‌ترين آن برد در دوهفته ابتدايي ليگ بود به كارش در اصفهان پايان داد. استقلال با اين پيروزي ۶ امتيازي شد و در كنار دو تيم ۶ امتيازي ديگر يعني گل‌گهر كه با يك گل فجر را شكست داد و سپاهان كه يكشنبه نفت مسجد سليمان را از پيش‌رو برداشته بود، در صدر جدول قرار گرفت. در ديگر بازي‌هاي ديروز پيكان با دو گل هوادار را شكست داد و تراكتور سه- صفر از سد صنعت نفت آبادان گذشت. دو بازي پاياني هفته دوم روز چهارشنبه برگزار مي‌شود و پرسپوليس به مصاف نساجي مي‌رود و آلومينيوم اراك پذيراي فولاد خواهد بود. 

ارسال دیدگاه شما

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون