• ۱۴۰۲ چهارشنبه ۹ فروردين
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
صفحه ویژه

30 شماره آخر

  • شماره 5077 -
  • ۱۴۰۰ شنبه ۲۹ آبان

خانواده شهیدان علی‌محمدي و فخری‌زاده نسبت‌به عملکرد بنیاد شهید انتقاد کردند

توهین بنیاد شهید به خانواده شهدا؟

دو تن از خانواده‌های شهدای هسته‌ای با انتشار متن‌هایی نسبت‌به عملکرد بنیاد شهید به‌دلیل آنچه «توهین» و «تحقیر» مسوولان این نهاد در برخورد این خانواده‌ها عنوان کردند، ابراز گلایه کرده و از ناراحتی خود در ارتباط با نحوه برخورد صورت‌گرفته گفتند. ماجرا آن‌طور كه فرزند شهید فخری‌زاده روایت کرد، از این قرار بود که بنیاد شهید دیداری با خانواده شهدای هسته‌ای ترتیب داده اما پیش از آغاز مراسم، ضمن لغو آن جلسه، به همسران شهدای هسته‌ای «توهین» کرده است. آن‌طور که پایگاه خبری-تحلیلی انتخاب در گزارشی در این رابطه آورد، برخی فعالان توییتری در این رابطه مدعی شده‌اند که این دیدار در واقع نشستی بوده که ازسوی بنیاد شهید تدارک دیده شده تا طی آن ريیس بنیاد شهید از خانواده شهدای هسته‌ای تجلیل به عمل آورد. اما پس از دقایقی وقفه، ريیس حوزه ریاست ريیس بنیاد شهید این جلسه را لغو و سپس با لحنی تند خطاب به همسران شهدای هسته‌ای، علت لغو نشست را تاخیر در حضور این خانواده‌ها عنوان کرده است.
در شرایطی که حالا چند صباحی است با تغییر دولت و روی کار آمدن ابراهیم ريیسی درپی انتخابات ریاست‌جمهوری 1400، امیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی که ازجمله کاندیداهای اصولگرای این انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم بود و بعضا در جریان همان رقابت انتخاباتی به‌روشنی و صراحت از ريیسی حمایت می‌کرد، با حکم ريیس دولت سیزدهم به‌عنوان معاون ابراهیم ريیسی و همچنین رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران منصوب شده، این حاشیه‌ درخصوص مراسم تجلیل از خانواده شهدای هسته‌ای دست‌کم تا شامگاه جمعه با واکنشی از سوی او روبه‌رو نشده است. این در حالی است که منصوره کرمی همسر شهید علی‌محمدی نیز در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «چقدر سخت است هم عزیزتر از جانت را برای کشور و انقلابت بدهی و هم مورد تحقیر مسوولینی قرار بگیری که قرار است از شهید و شهادت و خانواده شهدا حمایت کنند.خواهش می کنم از بالای ما نان نخورید و شعار ندهید و به دروغ شعار حمایت از خانواده های شهدا را ندهید.»
همچنین مهدی فخری‌زاده در این باره نوشت: «گل بود به سبزه نیز آراسته شد. بعد از همه اتفاقات عجیب در بنیاد شهید، کار به جایی رسیده که نهادی که موجودیتش را از شهدا و خانواده شهدا می‌گیرد، با کمال وقاحت و بی‌ادبی دیداری را خود ترتیب داده و خواهان آن بوده، لغو می‌کند و به همسران شهدای هسته‌ای توهین می‌کند.» او ادامه داد: «آقایان، پدرمان رفت و نیست که در دهان‌تان بزند. ما که نمرده‌ایم که به مادرمان توهین کنید.ما که حلوای این بنیاد را خوردیم و فاتحه‌اش را فرستادیم.»

 

ارسال دیدگاه شما

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون