• ۱۴۰۱ شنبه ۲۲ مرداد
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
صفحه ویژه

30 شماره آخر

  • شماره 5082 -
  • ۱۴۰۰ پنج شنبه ۴ آذر

خبرخوان

حقوق‌هاي نامتعارف زياد است

احمد خاني نوذري در مورد انتشار فيش‌هاي نجومي از سه نفر مديران پتروشيمي اميركبير اظهار كرد: فيش‌هايي كه در فضاي مجازي منتشر شده حقوق نيست، بلكه گزارش مجموعه‌دريافتي‌هايي است كه نهادهاي نظارتي خود وزارت كار براي بررسي وضع پرداختي‌ها ورود كرده و آن را به نهادهاي قانوني منعكس كرده است و لزوما به اين معنا نيست كه اين افراد هر ماه چنين مبالغي دريافت مي‌كرده‌اند. معاون وزير كار گفت: در بسياري از شركت‌هاي تابعه صندوق‌هاي بازنشستگي يا بانك‌هاي عمومي مشكل حقوق نامتعارف را در سطوح غيرمديريتي داريم به ويژه در سطوحي كه غير از هيات‌مديره قرار دارند.


كم‌هزينه‌ترين روش تامين منابع بودجه
سيد احسان خاندوزي، سخنگوي اقتصادي دولت با اشاره به اينكه، بررسي كم‌هزينه‌ترين روش تامين منابع بودجه در ستاد اقتصادي دولت انجام شد، گفت: مانع مولدسازي اموال دولت و 3 راهكار رفع آنها شناسايي شده است.به گفته وزير اقتصاد، بايد آژير بيدارباش براي استفاده از همه ظرفيت‌هاي راكد اموال و دارايي‌هاي دولتي و شفافيت آنها به صدا در بيايد.خاندوزي با اشاره به تاكيد رييس‌جمهور بر همكاري حداكثري همه دستگاه‌هاي اجرايي با وزارت اقتصاد براي فروش و مولدسازي اموال مازاد و راكد، گفت: مولدسازي اموال و دارايي‌هاي دولتي، كم‌هزينه‌ترين روش تامين بودجه دولت است و همزمان موجب افزايش بهره‌وري و بازدهي دارايي‌ها در كشور نيز خواهد شد.


طرح واردات خودرو باعث صادرات تقلبي قطعه مي‌شود

مازيار بيگلو، دبير انجمن قطعه‌سازان خودروي ايران اظهار داشت: متاسفانه طرح واردات خودرو در قبال صادرات خودرو و قطعات، باعث صادرات تقلبي خواهد شد. به دليل رانت و اختلاف قيمت خودروي وارداتي و قيمت آن در بازار، به اين سمت حركت خواهيم كرد كه يك‌سري افراد حقيقي يا حقوقي صادراتي را به دروغ انجام مي‌دهند و در قبال آن خودرو وارد كنند.  وي در مورد وضعيت صادرات قطعه و طرح واردات خودرو در قبال صادرات خودرو و قطعات اظهار كرد: صادرات قطعه از طريق مستقيم و غيرمستقيم در حال انجام است البته محدود بوده و رقم بالايي ندارد. چراكه بسياري از خودروهايي كه در ايران توليد مي‌شوند ديگر در سطح جهاني توليد ندارند. معضلات تحريم، مسائلي مانند انتقال پول و ارز هم مزيد بر علت است. رقم صادراتي قطعه ما الان حدود 500 ميليون دلار است كه رقم قابل‌توجهي نيست و پتانسيل بيشتري وجود دارد.

ارسال دیدگاه شما

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون