• ۱۴۰۲ چهارشنبه ۹ فروردين
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
صفحه ویژه

30 شماره آخر

  • شماره 5096 -
  • ۱۴۰۰ يکشنبه ۲۱ آذر

پيدا و پنهان

تاخیر ۲۰ روزه بازارگاه در تامین ذرت
پرویز فروغی ،دبیر کانون مرغداران گوشتی کشور گفت:۲۰ روز است که ذرت در سامانه بازارگاه شارژ نشده است و مرغداران راهی بازار آزاد شده‌اند. وی گفت: در بازار آزاد هم هرکس با هر قیمتی که بخواهد اقدام به فروش ذرت می‌کند و قیمت ذرت در بازار آزاد نیز بیش از ۵۰۰۰ تومان است.وی ادامه داد: تا این ذرت شارژ و به دست تولیدکننده برسد دوره پرورش مرغ در سالن‌ها تمام می‌شود.دبیر کانون مرغداران گوشتی تصریح کرد: با تزریق بیش از اندازه مرغ منجمد در بازار قیمت مرغ گرم به زیر نرخ مصوب رسیده  و با تداوم این شیوه تولید نابود خواهد شد.


هزینه پیامک بانک‌های خصوصی زیاد شد
محمدرضا جمشیدی دبیر کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی از افزایش هزینه سرویس پیامکی بانک‌های خصوصی به ۲۰ هزار تومان خبر داد.  وی اظهار کرد: طبق آخرین مصوبه شورای عالی کانون بانک‌های خصوصی هزینه سرویس پیامکی بانک‌های خصوصی برای هر حساب بانکی متعلق به اشخاص حقیقی و حقوقی به ترتیب به ۲۰ و ۱۰۰ هزار تومان افزایش پیدا کرد که بانک‌ها ملزم به دریافت این مبلغ هستند و باید آن را در دو یا یک نوبت به شرط اطلاع به مشتری و اعلام رضایت او دریافت کنند که تنها در صورت رضایت مشتری حق کسر این هزینه از حساب مشتری را دارند.


چرا هواپیماهای ATR هما زمینگیر شدند

مجتبی یوسفی عضو کمیسیون عمران با بیان اینکه تعدادی از هواپیماهای ATR هما که در دوران برجام خریداری شد، زمین‌گیر شدند، گفت:‌ هواپیماهای ATR هما به دلیل نبود قطعه پس از 3 سال خرید زمینگیر شدند. وی درباره وضعیت شرکت هواپیمایی ایران‌ایر (هما) و بدهی و زیان انباشته این شرکت اظهار داشت: یکی از موضوعاتی  که در سال‌های گذشته به آن توجه جدی نشد صنعت حمل و نقل هوایی کشومان است. صنعت هوایی کشورمان  به دلیل بهانه سیاسی زیان قابل توجهی را متحمل شده‌است.   وی با اشاره به خرید هواپیماهای ای‌تی‌آر برای هما گفت: در حالی برای ناوگان ایران‌ایر 13 فروند هواپیمای ای‌تی‌آر خریداری شد که با این هزینه امکان خرید ‌ 22 فروند هواپیمای ایرباس با سن کمتر از 10 سال وجود داشت و می‌توانستیم عمر ناوگان هوایی کشورمان را پایین بیاوریم.

ارسال دیدگاه شما

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون