• ۱۴۰۲ چهارشنبه ۱۷ خرداد
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
صفحه ویژه

30 شماره آخر

  • شماره 5357 -
  • ۱۴۰۱ سه شنبه ۱ آذر

سرمربي تيم ملي بعد از شكست سنگين مقابل انگلستان چه گفت؟

كي‌روش: شجاع بوديم و جنگيديم!

كارلوس كي‌روش، سرمربي تيم ملي فوتبال ايران بلافاصله پس از شكست ۶ بر ۲ تيم ملي برابر انگليس، اظهار كرد: ما تا آخرين توان جنگيديم و شجاع بوديم. آنچه در توان داشتيم را در زمين پياده كرديم.
وي ادامه داد: هنوز چيزي تمام نشده و ما دو بازي ديگر در جام جهاني داريم و تلاش مي‌كنيم كه با موفقيت آنها را پشت سر بگذاريم.
كي‌روش همچنين در نشست خبري بعد از اين ديدار درباره احساسش بعد از اتمام اين بازي مهم گفت: نظرم ساده و عملي است. در نيمه اول، بازي تمام شده بود. تنها هدفي كه براي تيم ما مانده بود اين بود كه بتوانيم متحد و شجاع باشيم و تا جايي كه مي‌توانيم بجنگيم و فوتبال را مفتخر كنيم. اين لحظات بد اين اجازه را به ما داد كه از ابتدا در سطح بالايي بازي كنيم.
وي گفت: همه بازيكنان خيلي خوب بازي كردند. بازيكنان ما تجربه انگليسي‌ها را نداشتند. امروز چيزهاي زيادي از تيم ملي انگليس ياد گرفتيم و نتيجه‌گيري مي‌كنيم كه تيم ملي ما اكنون با شرايط بهتري آماده بازي بعدي است.
سرمربي تيم ملي فوتبال ايران در واكنش به اينكه به نظر مي‌رسد در غياب سه ساله او، تيم ملي ايران لطمه‌هاي زيادي خورده است و از طرفي او چه كارهايي براي بازسازي دوباره تيم انجام خواهد داد؟ گفت: همانطور كه گفتم، الان خيلي بهتر از قبل آماده بازي با ولز هستيم. رقابت در سطح بالايي است و همه‌چيز آماده است كه كارمان را انجام دهيم و سعي مي‌كنيم بازي بعد را ببريم. هميشه همينطور است. بايد درس‌هايي را بياموزيم و تمركز كامل داشته باشيم و هيچ موضوعي در اطراف تيم نباشد. مهم اين است كه بدانيم چه چيزهايي رخ داده و چه چيزهايي بايد ياد بگيريم.
كي‌روش در واكنش به اينكه اگر به عقب برمي‌گشت، آيا تصميمات خود را عوض مي‌كرد، گفت: كار ما اين نيست كه گذشته را عوض كنيم. بايد روي آينده تمركز كنيم. اگر آدم فكر كند كه شانس زيادي ندارد، كار زيادي نمي‌كند. تنها چيزي كه در كنترل ماست، اين است كه فكرمان را آماده كنيم و مسائل را پيش ببريم.
سرمربي تيم ملي ايران در پاسخ به اين سوال چه چيزهايي از دستش خارج است، گفت: من سوال‌تان را متوجه نمي‌شوم. اگر دست من بود، نمي‌گذاشتم خيلي چيزها اتفاق بيفتد. اگر مي‌توانستم بازي را كنترل كنم، من كسي نبودم كه اظهارنظر بيشتري داشته باشم. همه مي‌دانند كه بازيكنان من در چه محيطي هستند. اين شرايط، بهترين نيست. از نقطه‌نظر تعهد و تمركز، شرايط بر بازيكنانم اثر مي‌گذارد. آنها انسان هستند. سال‌هاست كه آنها را مي‌شناسم. آنها يك هدف دارند و مي‌دانيم كساني كه مثل افسانه بودند را دنبال مي‌كنند و به آنها افتخار مي‌كنم كه بازي مي‌كنند. من خيلي از كاري كه كردم مفتخرم. البته اگر مثالي بخواهيد، در ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ حمايت كامل داشتيم اما ديديد كه امروز چه اتفاقي رخ داد. بايد به كساني كه نمي‌خواهند تيم ملي را حمايت كنند بگويم كه بهتر است در خانه بمانند، كسي به آنها نياز ندارد.
كي‌روش در واكنش به اينكه از تركيب امروز ايران چند نفر در تركيب اصلي برابر ولز بازي مي‌كنند، گفت: من نمي‌توانم به اين سوال جواب بدهم. تا قبل از شروع بازي با ولز جواب روشني به اين سوال ندارم. علاوه بر اين نتيجه، بايد به درستي تجزيه و تحليل كنيم. شايد بايد بازيكنان از نظر فكري تقويت شوند. فقط پس از تجزيه و تحليل كامل مي‌توانيم به اين سوال جواب دهيم.

طارمي: بهترين عملكردمان را
 به نمايش گذاشتيم
مهاجم تيم ملي پس از باخت ايران مقابل انگليس، گفت: ما تمام تلاش خود را انجام داديم و هر آنچه مي‌توانستيم به نمايش گذاشتيم. من هم سعي كردم بهترين عملكردم را در زمين پياده كنم و هر چه در توانم بود در زمين پياده كردم.
وي ادامه داد: انگلستان تيم بسيار خوبي بود و آنها شخصيت خوبي داشتند. اين تيم يكي از بهترين تيم‌هاي جهان است و بازي خوبي را برابر ما به نمايش گذاشتند. ما هنوز ۲ بازي ديگر در اين جام داريم و چيزي به پايان نرسيده است.

ساوت گيت: 
شروعي عالي براي‌مان رقم خورد
گرت ساوتگيت سرمربي تيم ملي انگليس بعد از بازي با ايران گفت: راستش را بخواهيد من از دقايق پاياني بازي عصباني شده‌ام اما خيلي جلوتر بوديم. نيمه اول سخت بود چون توقف‌هاي زيادي داشت اما در اين مرحله از بازي نبايد دو گل دريافت مي‌كرديم. اين عالي است، شروعي عالي براي ما رقم خورد اما بايد مقابل ايالات متحده بهتر باشيم.
او در ادامه گفت: ۲۴ دقيقه زمان اضافه شده زمان زيادي براي حفظ تمركز است. هم دكلان و هم جود در اين ديدار عالي بودند، مهاجمان ما بسيار خوب بودند و دفاع در كنترل كامل بود. من حركت كالوم ويلسون را در گل آخر خيلي دوست داشتم. او مي‌توانست خودخواه باشد اما تيم را در اولويت قرار داد و پاس داد.

ارسال دیدگاه شما

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون