• ۱۴۰۳ چهارشنبه ۳ مرداد
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
صفحه ویژه

30 شماره آخر

  • شماره 5634 -
  • ۱۴۰۲ سه شنبه ۳۰ آبان

«شهرك» بهترين فيلم فستيوال «ويتره» فرانسه شد

تهيه‌كننده این فیلم علي سرتيپي و نويسنده و كارگردان آن علي حضرتي است

فيلم سينمايي «شهرك» به تهيه‌كنندگي علي سرتيپي و كارگرداني علي حضرتي برنده جايزه بهترين فيلم از جشنواره بين‌المللي «ويتره» فرانسه شد.
به گزارش روابط عمومي پروژه؛ فيلم سينمايي «شهرك» به تهيه‌كنندگي علي سرتيپي و نويسندگي و كارگرداني علي حضرتي در دومين حضور بين‌المللي خود توانست جايزه بهترين فيلم فستيوال فيلم‌هاي ايراني «ويتره» در كشور فرانسه را از آن خود كند. اين فيلم در رقابت با فيلم‌هاي «شناي پروانه» به كارگرداني محمد كارت، «مامان» به كارگرداني آرش انيسي، «برندگان» به كارگرداني حسن ناظر و «خورشيد آن ماه» به كارگرداني ستاره اسكندري توانست جايزه بهترين فيلم را دريافت كند. همچنين فيلم «برندگان» جايزه بهترين فيلم از نگاه تماشاچيان و فيلم سينمايي «مامان» جايزه ويژه داوران جشنواره «ويتره» را از آن خود كردند.
فستيوال «ويتره» به ابتكار «مركز ايران و فرانسه» به عنوان يك سازمان مردم‌نهاد فرانسوي با همكاري انجمن فرهنگي «گارو مديا» و شهرداري ويتره در حمايت معنوي وزارت فرهنگ فرانسه، استان بروتاين و خانه فرهنگ‌هاي جهان برگزار شده است. 
نكته حايز اهميت اين فستيوال حضور چهره‌هاي سرشناس در هيات داوران بود كه از ميان آنها مي‌توان به مهرداد اسكويي از ايران و همچنين آلن دوپارديو اشاره كرد. پخش بين‌الملل فيلم سينمايي «شهرك» به عهده كمپاني DreamLab Films به مديريت نسرين ميرشب است. در فيلم سينمايي «شهرك» كه پيش از اين توانسته بود جايزه ويژه هيات داوران دهمين دوره جشنواره «تريپولي» لبنان را دريافت كند، ساعد سهيلي، كاظم سياحي، مهتاب ثروتي، همايون ارشادي، رويا جاويدنيا، شاهرخ فروتنيان، مرتضي ضرابي، ساقي حاجي‌پور به ايفاي نقش پرداخته‌اند.
«شهرك» فضايي متفاوت، عاشقانه، رازآلود و معمايي را مدنظر قرار داده و داستان نويد فلاحتي، جوان علاقه‌مند به بازيگري را روايت مي‌كند كه در تست يك فيلم سينمايي بزرگ قبول مي‌شود و براي پيوستن به اين پروژه و رسيدن به آرزوي ديرينه خود يعني بازيگر شدن، بايد شرايط ويژه و تمرين‌هاي روحي و رواني گروه بازيگران در شهركي ايزوله شده را بپذيرد.

 

ارسال دیدگاه شما

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون