• ۱۴۰۰ چهارشنبه ۱۰ آذر
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
online صفحه ویژه

30 شماره آخر

  • شماره 4118 -
  • ۱۳۹۷ دوشنبه ۴ تير

پاسخ جوادي‌حصار درباره هويت نويسنده نامه درخواست مذاكره مستقيم با امريكا:

اگر بدانم هم نمي‌گويم

درخواست مذاكره مستقيم با امريكا كه توسط تعدادي از فعالين سياسي در قالب يك نامه به بزرگان و مراجع تصميم‌گير نظام نوشته شده بود همچنان خبرساز است. تعدادي از فعالين سياسي از وجود نام خود در ميان امضا‌كنندگان اظهار بي‌اطلاعي كرده‌اند و برخي همچنان بر موضع خود ايستادگي مي‌كنند. اما هيچ‌كس از نويسنده اين نامه اطلاعي ندارد حتي امضا‌كنندگان. جوادي‌حصار، فعال سياسي كه امضا‌كننده اين نامه است مي‌گويد مفاد نامه را بدون توجه به نويسنده مطالعه و امضا كرده است.

 

آيا شما نامه درخواست مذاكره با امريكا را امضا كرديد؟

بله.

اين نامه توسط چه كسي نوشته شد؟ زيرا نويسنده اصلي اين نامه مشخص نيست و همگان معتقدند كه اين نامه را فقط امضا كرده‌اند.

نمي‌دانم. به من پيشنهاد شد و من آن را امضا كردم.

يعني شما هم از نويسنده اين نامه بي‌اطلاع هستيد؟

بله.

چطور ممكن است!؟ يعني شما نامه‌اي را امضا كرده‌ايد كه نويسنده آن را نمي‌شناختيد؟ اين نامه از طرف چه كسي به دست شما رسيد؟ چه كسي اقدام به جمع‌آوري امضا كرد؟

سوالات شما شبيه به سوالات وزارت اطلاعات است. اين مصاحبه است يا بازجويي؟ مگر من هر اطلاعي دارم بايد در اختيار شما قرار دهم؟

خير، اما يكي از وظايف خبرنگار پرسش و روشنگري است.

اگر در راستاي كار خبرنگاري سوال مي‌پرسيد بايد بگويم من مفاد نامه را تاييد مي‌كنم. براي من مهم نيست اين نامه توسط چه كسي نوشته شده است. مفاد اين نامه از نظر من راهگشا است.

اما اين نامه ممكن است توسط افرادي خاص نوشته شده باشد.

بگذاريد راحت بگويم. در مكتب ما بحثي وجود دارد با اين عنوان كه ببينيد چه موضوعي گفته مي‌شود نه آنكه چه كسي گفته است. اينكه كي گفته مهم نيست اما اينكه چه موضوعي مطرح شده است بسيار مهم است. ما در اين نامه پيشنهادي را مطرح كرده‌ايم حال مي‌توانند به اين پيشنهاد توجه كنند يا آن را كنار بگذارند. ما در اين نامه نگفته‌ايم كه هركسي آن را قبول ندارد عقل سياسي ندارد يا وابسته است. صرفا پيشنهادي مطرح كرديم و بزرگان در پذيرش آن مختار هستند.

بنابراين شما از نويسنده اين نامه اطلاعي نداريد؟

من اگر بدانم هم به شما نمي‌گويم اما نمي‌دانم نويسنده نامه چه كسي بوده است.

ارسال دیدگاه شما

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون