• ۱۴۰۱ جمعه ۶ خرداد
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
صفحه ویژه

30 شماره آخر

  • شماره 4453 -
  • ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۰ شهريور

پيداو پنهان

هفته دولت تمام شد، آزادراه تهران- شمال زير بار ترافيك نرفت

خبرگزاري مهر با اشاره به وعده مسوولان وزارت راه و شهرسازي، براي افتتاح آزادراه تهران-شمال در هفته دولت نوشت: به نظر مي‌رسد اين اتفاق باز هم به تعويق افتاده باشد. در بهار و ابتداي تابستان امسال تعدادي از مقامات ارشد دستگاه‌هاي دولتي و حاكميتي مرتبط با احداث آزادراه تهران-شمال وعده بازگشايي و زير بار ترافيك رفتن قطعه يك اين آزادراه در هفته دولت يا ايام پاياني تابستان را دادند؛ اما با توجه به اتمام هفته دولت و آغاز ايام سوگواري اباعبدالله الحسين(ع) در روزهاي باقيمانده از تابستان، عملا زماني براي بازگشايي قطعه يك اين آزادراه باقي نمانده است. قطعه يك آزادراه تهران-شمال به طول ۳۲ كيلومتر از تهران تا شهرستانك ادامه مي‌يابد؛ ۱۳.۵ كيلومتر از اين قطعه معادل ۴۲ درصد آن، تونل است كه تعداد تونل‌ها در دو باند رفت و برگشت، ۳۹ رشته به طول ۳۲ كيلومتر است.

رييس اتاق ايران و چين بالاخره تغيير كرد

تركيب جديد هيات‌مديره اتاق بازرگاني مشترك ايران و چين تغيير كرد و بر اين اساس، اسدالله عسگراولادي، رييس افتخاري و نايب‌رييس اول و مجيدرضا حريري به عنوان رييس انتخاب شدند. بر اين اساس، سيدحسين اميني نايب‌رييس دوم، مهدي چنگيزي‌آشتياني خزانه‌دار، رويا وزيري، يوسف باپيري، هرويك ياري‌جانيان، مصطفي مالكي‌تهراني و افشين اميني ساير اعضاي هيات‌مديره هستند.

افزايش كميسيون مشاوران املاك و مشكل قراردادهاي زيرزميني

ابوالفضل ابوترابي، عضو كميسيون امور داخلي كشور و شوراهاي مجلس با اشاره به درآمد هنگفت مشاوران املاك در ۲ سال اخير گفت: افزايش حق كميسيون مشاوران املاك موجب افزايش قراردادهاي زيرزميني و پنهاني مي‌شود. به گفته او مردم نمي‌خواهند ديگر مبالغ بسيار بالا و هنگفت را به جيب مشاوران املاك بريزند، البته اين رويكرد تبعاتي را نيز به دنبال دارد كه افزايش كلاهبرداري و پرونده‌هاي قضايي يكي از اين موارد محسوب مي‌شود. ابوترابي تاكيد كرد: بايد ساز و كار تعيين و دريافت حق كميسيون مشاوران املاك اصلاح شود.

سرقت 6ميليارد علائم رانندگي در جاده‌هاي سيستان‌و‌بلوچستان

احمدعلي موهبتي، استاندار سيستان‌و‌بلوچستان گفت: در حوزه راهداري تا ۶ ميليارد تومان علائم ايمني سرقت شده است كه اين مساله نقش موثري در كاهش تصادف مي‌توانست داشته باشد. استاندار سيستان‌و‌بلوچستان گفت: در سيستان مشكل آب داريم؛ در روستا‌ها بايد ۶۴۰ ليتر تزريق شود، اما هم‌اكنون ۷۰۰ ليتر تزريق مي‌شود، ولي جواب نمي‌دهد، زيرا عده‌اي لوله آب را سوراخ كرده‌اند و آب را سرقت مي‌كنند يا عده‌اي برق دزدي دارند، بايد رسانه‌ها در اين زمينه قلم بزنند، براي ۵۲ نفر در مسير هيرمندي كه دچار بي‌آبي است، پرونده تشكيل شده كه آب را سرقت مي‌كردند.

درخواست پول «شيريني» در برخي جايگاه‌هاي بنزين

سوءاستفاده برخي جايگاهداران، نظارت ضعيف شركت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي بر جايگاه‌هاي عرضه و صدور اطلاعيه‌ها در زمان نامناسب و بدون توجه به آثار آن موجب بي‌نظمي بازار توزيع بنزين شده است. گفته مي‌شود كه در برخي جايگاه‌ها با سوءاستفاده از شرايط موجود، است فاده از كارت جايگاهدار را منوط به پرداخت هزينه اضافي با عناويني چون «شيريني» يا «پول استفاده از كارت جايگاه» كرده و از مردمي كه كارت سوخت شخصي به ‌همراه ندارند، مبالغ غيرقانوني از 1000 تومان تا بيش از 10 هزار تومان دريافت مي‌كنند. شركت ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي ايران هنوز به اين اخبار واكنشي نشان نداده است.

ارسال دیدگاه شما

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون