• ۱۴۰۲ سه شنبه ۱۶ خرداد
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
صفحه ویژه

30 شماره آخر

  • شماره 4796 -
  • ۱۳۹۹ يکشنبه ۲ آذر

اقدام سخيف يك نشريه حكومتي

انتخابات 2020 امريكا نه‌تنها آن‌طور كه بسياري از چهره‌هاي سياسي و تحليلگران گفته و مي‌گويند بر انتخابات 1400 ايران اثرگذار خواهد بود، بلكه بر برخي مناسبات سياسي و غيرانتخاباتي ايران نيز موثر است و همين چندروزي كه از برگزاري آن در ايالات متحده گذشته، شاهد بروز و ظهور برخي از اين آثار و تاثيرات بوديم. در اين ميان اظهارات عجيب دونالد ترامپ مبني بر عدم پذيرش نتيجه انتخابات و طرح ادعاي تقلب گسترده در آن انتخابات، البته نه در سطح رسمي سياست‌ورزي و كنشگري رسانه‌اي در حوزه سياست، بلكه در سطوح غيررسمي و مشخصا در فضاي مجازي، ازسوي طيفي از كاربران موسوم به «ارزشي‌ها» مورد بهره‌برداري قرار گرفت و در اقدامي غيراخلاقي و دور از انتظار نظام انتخابات ايالات متحده با نظام انتخاباتي جمهوري اسلامي مقايسه شد. مقايسه‌اي با تمركز بر انتخابات بحث‌انگيز رياست‌جمهوري دوره دهم در خردادماه 88 و تشبيه رفتار امروز دونالد ترامپ به آن‌چه در جريان آن انتخابات با استناد به مستنداتي ازسوي ميرحسين موسوي و مهدي كروبي دو كانديداي اصلاح‌طلب آن انتخابات شاهد بوديم. 
تا اين‌جاي كار البته موضوع از آن‌چنان اهميتي برخوردار نبود؛ چه آنكه اين دست بي‌اخلاقي‌ها در فضاي مجازي، مسبوق به سابقه است و اگرچه رفتاري كه از اين طيف از كاربران صورت گرفت، مذموم و ناپسند بود اما باتوجه به آنكه ذيل اظهارنظر شخصي چند شهروند و در حساب كاربري شخصي آنها منتشر مي‌شد، قابل اغماض بود. اين رويكرد اما روز گذشته در سطحي رسمي و توسط يك روزنامه كثيرالانتشار تكرار شد؛ البته پس از آنكه چند وبسايت و پايگاه خبري همچون «مشرق» نيز اقدام به تكرار اين ادعا كرده و از اين مقايسه نوشتند. بر اين اساس، روزنامه انگليسي‌زبان «تهران‌تايمز» وابسته به سازمان تبليغات اسلامي در صفحه نخست خود تصويري گرافيكي منتشر كرد كه نيمي از چهره ميرحسين موسوي را كنار نيمي از چهره دونالد ترامپ قرار داد و در تيتر نخست خود نوشت: «دو ادعاي مشابه، يك جهان كامل». 
در اين ميان، اتفاق عجيب ديگر وقتي رقم خورد كه فايل صوتي يك گفت‌وگوي مطبوعاتي با يكي از مسوولان اين روزنامه در فضاي مجازي منتشر شد و بر اساس آن، اين مقام‌مسوول در روزنامه «تهران‌تايمز»، در واكنش به اين پرسش كه آيا درصورت ارايه جوابيه از جانب خانواده مهندس موسوي، اين روزنامه به‌موجب قانون حاضر به نشر آن خواهد بود، پاسخ منفي داد و تاكيد كرد كه از اين قانون تبعيت نخواهد كرد.

ارسال دیدگاه شما

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون