• ۱۳۹۹ جمعه ۹ خرداد
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4305 -
  • ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۴ بهمن

عرضه نفت خام در بورس انرژي هر 2 هفته يك ‌بار

مدير عامل بورس انرژي از آغاز عرضه يك ميليون بشكه‌اي ميعانات گازي پارس جنوبي طي روز چهارشنبه خبر داد و گفت: قيمت پايه دلاري اين محموله كه در سفارش‌هاي 35 هزار تني عرضه مي‌شود 61.19 دلار آمريكا براي هر بشكه است.

سيدعلي حسيني از آغاز عرضه نخستين محموله ميعانات گازي مجتمع گاز پارس جنوبي در رينگ بين‌الملل بورس انرژي از ساعت 14 و 30 دقيقه امروز چهارشنبه خبر داد و گفت: اين محموله شامل يك ميليون بشكه ميعانات گازي صادراتي پارس جنوبي است كه براي سهولت خريداران حداقل حجم خريد به محموله‌هاي 35 هزار بشكه‌اي توزيع شده است.

وي مكان تحويل اين محموله را روي عرشه كشتي در عسلويه عنوان كرد و افزود: قيمت پرميوم دلاري هر بشكه از ميعانات گازي مذكور 61.19 دلار آمريكا تعيين شده و انتظار مي‌رود با توجه به تلاش‌هاي صورت گرفته از سوي وزارت نفت و بورس انرژي، عرضه ميعانات گازي به طور مستمر در اين بازار ادامه يابد.

مدير عامل بورس انرژي، امكان تسويه معاملات ميعانات گازي به طور شرايطي را از مزيت‌هاي اين عرضه عنوان كرد و افزود: شيوه تسويه معامله به صورت شرايطي بوده كه بابت 20 درصد ارزش معامله به صورت ريالي و بابت 80 درصد ارزش معامله به صورت ارزي است كه تسويه بخش ريالي به صورت نقدي و بخش ارزي به صورت اعتباري است.

همچنين خريداران مي‌توانند 80 درصد بخش ارزي ارزش معامله را با ريال و به صورت اعتباري نيز تسويه كنند.

به گفته حسيني واريز 6 درصد پيش پرداخت از سوي متقاضيان تا دو ساعت قبل از شروع عرضه به حساب اعلام شده از سوي شركت سپرده‌گذاري مركزي و تسويه وجوه الزامي است.

وي در خاتمه گفت: بنا بر آنچه از سوي مسوولان شركت ملي نفت ايران عنوان شده، عرضه نفت خام سبك ايران هر 2 هفته يك ‌بار در رينگ بين‌الملل بورس انرژي ادامه خواهد يافت.

ارسال دیدگاه شما

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.