• ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۲ تير
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4462 -
  • ۱۳۹۸ شنبه ۲۳ شهريور

رمانتيسم آلماني

به تازگي انتشارات ققنوس كتاب «رمانتيسم آلماني» نوشته‌ فردريك بيزر با ترجمه سيدمسعود آذرفام را راهي بازار نشر كرده است. اين كتاب مشتمل بر 10 جستار است كه هر يك به شرح و بسط زواياي مختلفي از مرحله نخست تكوين رمانتيسم آلماني و رابطه پيچيده آن با جنبش‌هايي چون «روشنگري» و «توفان و تلاطم» مي‌پردازد. هدف اصلي كتاب حاضر اين است كه با نقد رويكردهاي متداول در تفسير رمانتيسم آلماني، به ‌خصوص رويكردهاي پست‌مدرنيستي كه غالبا رمانتيسم را به جنبه‌هاي ادبي و زيبايي‌شناختي آن محدود كرده‌اند و آن را ضدروشنگري، ضدعقل‌باوري و غيرسياسي دانسته‌اند، از اين تفسير بديل دفاع كند كه رمانتيسم آلماني نه‌فقط ضدروشنگري، ضدعقل‌باوري و ضدسياسي نبوده است، بلكه جنبه‌هاي ادبي و زيبايي‌شناختي اين جنبش اساسا اسبابي در خدمت تحقق اهداف متافيزيكي، اخلاقي و سياسي آن بوده‌اند. نشست هفتگي شهر كتاب در روز سه‌شنبه
۲۶ شهريور ساعت 16:30 به نقد و بررسي كتاب «رمانتيسم آلماني» اختصاص دارد كه با حضور ميثم سفيدخوش، سيدمسعود حسيني و سيدمسعود آذرفام در مركز فرهنگي شهر كتاب واقع در خيابان شهيد بهشتي، خيابان شهيد احمد قصير (بخارست)، نبش كوچه سوم برگزار مي‌شود.

ارسال دیدگاه شما

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.