• ۱۳۹۹ يکشنبه ۲۲ تير
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4526 -
  • ۱۳۹۸ سه شنبه ۱۲ آذر

رعايت مصالح ملي در آستانه انتخابات

جبار كوچكي‌نژاد

با افزايش قيمت بنزين در كشور، نمايندگان مجلس شوراي اسلامي اقدام به تهيه طرح‌هاي استيضاح دو نفر از وزرا را در همين زمينه كردند و چندي بعد نيز طرح استيضاح وزير آموزش و پرورش به ‌واسطه عملكرد غيرقابل پذيرش او و البته عدم وفاي به تعهداتش مطرح شد. طرح اين 3 استيضاح آن هم پشت ‌سر هم و در شرايطي كه بسياري از مسوولان و بزرگان نظام جمهوري اسلامي توصيه به مدارا براي عبور از توطئه‌ها و تحريم‌هاي ايالات متحده امريكا مي‌كنند، حقيقتا موردي نيست كه بتواند به آساني مورد پذيرش قرار گيرد؛ چراكه در هر حال نمايندگان مجلس شوراي اسلامي موظف به رعايت مصالح نظام جمهوري اسلامي هستند.

در اين ميان و علاوه بر ساير مصالح موجود، مساله يازدهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي نيز در ميان است و به عقيده نگارنده در شرايط كنوني كه دشمنان نظام به‌ دنبال نااميدسازي مردم از صندوق‌هاي راي هستند، استيضاح وزير كشور نمي‌تواند مصالح مردم و به‌طور كلي نظام را فراهم آورد؛ چراكه او مسوول تامين امنيت انتخابات و سكاندار دستگاهي است كه بر اساس قانون، مجري انتخابات محسوب مي‌شود. البته نبايد اين نكته را فراموش كرد كه استيضاح، سوال و مواردي از اين دست جزو اهرم‌هاي نظارتي نمايندگان محسوب مي‌شود و باتوجه به ناآرامي‌هاي رخ داده در كشور و بي‌تدبيري‌هاي پياپي دولت، معتقدم كه شخص رييس دولت نيز بايد پاسخگوي اعمالش باشد و حتي استيضاح شود. وزير كشور نيز به عنوان مسوول شوراي امنيت كشور نيز موظف بوده پيش از اتخاذ تصميم افزايش قيمت بنزين، هشدارهاي لازم را به مسوولان مربوطه ارايه داده و همچنين از ورود آسيب به كشور جلوگيري كند، اما زماني كه اين مهم محقق نشده، او نيز بايد پاسخگوي اقدامات صورت گرفته‌اش باشد با اين حال بازهم اولويت با منافع ملي و مصالح كشور است؛ چراكه شرايط فعلي، شرايط حساسي است.

عضو فراكسيون نمايندگان ولايي مجلس

ارسال دیدگاه شما

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.