• ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۹ شهريور
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
www.icee-iran.ir سام سرویس online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4067 -
  • ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۹ فروردين

نواي موسيقي لري در تهران مي‌پيچد

ايرج رحمانپور، خواننده نام‌آشناي موسيقي غرب كشور، كنسرت خود را هفتم ارديبهشت در تالار وحدت برگزار مي‌كند.

او كه از خوانندگان بزرگ منطقه زاگرس محسوب مي‌شود و داراي آثار نوشتاري و موسيقايي درباره فرهنگ و هنر منطقه زاگرس و موسيقي لري است، درباره اجراي اين كنسرت به «اعتماد» گفت: «موسيقي لرستان ريشه در هزاره‌هاي دور دارد و زيرمجموعه‌اي از موسيقي ايراني محسوب مي‌شود. چندان با تقسيم‌بندي‌هاي رايج در موسيقي امروز موافق نيستم. از ديدگاه من موسيقي لرستان ريشه در موسيقي ايراني دارد. ما هرساله اجراهاي بسياري را در زمينه موسيقي نواحي شاهديم كه در نقاط مختلف كشور برگزار مي‌شود. ما هم هر سال اجراهايي براي مخاطبان موسيقي نواحي ترتيب مي‌دهيم. از آنجا كه تهران جايي براي زندگي تمام اقوام هست، بي‌شك مردمان بسياري در اين شهر تشنه شنيدن موسيقي‌هاي نواحي مختلف ايران هستند. در اين ميان مردمان اهل زاگرس كه در تهران زندگي مي‌كنند، همواره مشتاق شنيدن موسيقي و آواهاي زاگرسي بوده‌اند.»

اين كنسرت از ساعت 21:30 آغاز مي‌شود. رحمانپور در كنسرت پيش رو مجموعه‌اي از آثار ماندگارش را براي مخاطبانش اجرا مي‌كند. شهاب خاكسار (نوازنده تنبك)، سعيد صالحي (نوازنده تار)، محسن كيهان‌نژاد (نوازنده سرنا)، امير عبدي‌پور (نوازنده دهل)، احمد رنجبر (نوازنده سنتور)، امير كوشه و حسين قنبري (نوازنده كيبورد)، در اين كنسرت رحمانپور را همراهي مي‌كنند. سرپرستي اين گروه را امير نوروزي برعهده دارد. او دليل اجراي كنسرت موسيقي لري در تهران را دعوت مردم به آرامش خواند: «مردماني كه در تهران به نوعي دور از اصالت‌هاي‌شان زندگي مي‌كنند و همواره با رخدادهاي شهري در ارتباطند، هرگاه نوايي از اصالت‌ها به گوش‌شان برسد، مشتاقانه مي‌شتابند و در سايه‌سار اصالت‌هاي‌شان آرام مي‌گيرند. شايد از همين روست كه موسيقي نواحي در سال‌هاي گذشته مخاطبان بسياري به خود ديده است. من و نوازندگان گروه‌مان تلاش مي‌كنيم تا در كنسرت پيش رو ساعتي پر از اصالت و شادي و انديشه را براي زاگرسيان ساكن پايتخت رقم بزنيم.»

ارسال دیدگاه شما

samsung
اول راست
ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.