• ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۴ مهر
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
سام سرویس online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4090 -
  • ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۷ ارديبهشت

تنها بيمارستان توانبخشي كشور، پشت نوبت چندماهه دارد

محمد كمالي، رييس دانشگاه علوم بهزيستي و توانبخشي گفت: «بيمارستان رفيده با 100 تخت، تنها بيمارستان توانبخشي دولتي در كشور است و بيماران پشت‌نوبتي دارد و اين نوبت‌ها، چند ماه طول مي‌كشد.»

معاون توانبخشي سابق سازمان بهزيستي كشور همچنين ادامه داد: «براي ارايه خدمات توانبخشي به سالمندان كمبودهاي خيلي زيادي داريم. هر ساله هزينه بالايي به واسطه ارايه نشدن خدمات توانبخشي به سالمندان، ايجاد مي‌شود. 56 درصد جمعيت بالاي 80 سال به نوعي با ناتواني روبه‌رو هستند و هرچه سن بالا مي‌رود ما با افزايش پديده معلوليت و ناتواني، روبه‌رو هستيم.»

به گفته رييس دانشگاه علوم بهزيستي و توانبخشي ، در حال حاضر آماري از موارد سقوط سالمندان ندارم. اما هزينه‌هايي كه سقوط سالمند به نظام سلامت كشور وارد مي‌كند، بسيار بالا است و بيمه هزينه‌هاي آن را پوشش
نمي‌دهد.

معاون توانبخشي سابق سازمان بهزيستي كشور با بيان اينكه براي گسترده شدن تنها بيمارستان توانبخشي دولتي با هدف افزايش تخت‌هاي بستري و كاهش كمبودها در حوزه خدمات توانبخشي، حداقل در تهران، مذاكراتي با وزير بهداشت داشته‌ايم، گفت: «متاسفانه طرح‌هاي جديد بيمارستاني در ايران به ويژه در تهران ديگر اجرايي نمي‌شود. همچنين وزير بهداشت در سخنان خود در بازديد نوروزي امسال به ما گفت كه مي‌خواهد برنامه‌هاي توانبخشي را به سمت بخش خصوصي يا غيردولتي هدايت كند تا آنها در اين زمينه سرمايه‌گذاري كنند.» ايرنا

ارسال دیدگاه شما

samsung
اول راست
ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.