• ۱۳۹۷ جمعه ۲۸ دي
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
سام سرویس online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4133 -
  • ۱۳۹۷ شنبه ۲۳ تير

ترامپ و زمين‌سفت مطبوعات

بهروز بهزادي

دونالد ترامپ كه سفرش به لندن با تظاهرات گسترده مردم روبه‌رو شده است، ديروز باز مطبوعات را متهم كرد كه حرف‌هايش را طور ديگري نوشته‌اند. ماجرا از آنجا آغاز مي‌شود كه ترامپ قبل از سفر در گفت‌وگويي با روزنامه سان، به نخست‌وزير انگليس درباره برگزيت انتقاد كرده و از بوريس جانسون، وزير خارجه مستعفي كابينه او كه رقيب وي براي نخست‌وزيري است با جملاتي تعريف كرده بود.حالا اين آقاي ترامپ است كه به يك رسانه خارج از امريكا اتهام زده و در مقابل او سردبير و خبرنگار گفت‌وگوكننده قرار دارند كه بايد از حيثيت حرفه‌اي خود دفاع كنند.

آنچه آقاي ترامپ درباره رسانه‌ها مي‌گويد و گاهي هم در توييتر خود مي‌نويسد، قصه جديدي است. او در داخل كشورش رسانه‌هاي منتقد خود را قبول ندارد و بارها گفته است اين رسانه‌ها اخبار «فيك» كه به تعبيري «نادرست» مي‌شود را منتشر مي‌كنند.آنچه در مورد روزنامه سان اتفاق افتاده در خارج امريكاست و نخستين چالش رويارويي رييس‌جمهور امريكا با مطبوعات خارج از ايالات متحده است. به نظر مي‌رسد، رسانه‌هاي داخل امريكا بر اثر تكرار در برابر توهين‌هاي حرفه‌اي رييس‌جمهور امريكا نوعي مصونيت پيدا كرده باشند، ولي در اروپا روزنامه‌نگاران تشكيلات حرفه‌اي بسيار قوي دارند كه مي‌توانند از عملكرد خود دفاع كنند. به ويژه كه تظاهرات گسترده لندن نشان داده است كه بسياري از انگليسي‌ها در تظاهرات، شخصيت‌ ترامپ را هدف قرار داده‌اند كه نشانه ناخشنودي آنان از رفتار رييس‌جمهور امريكا است. گفتني است در جايي ژورناليست‌ها بايد به آقاي ترامپ پاسخ دهند و به او بفهمانند كه وظيفه يك رسانه مردمي در كنار تمامي وظايف حرفه‌اي خود انتقاد نيز هست و كسي كه از انتقاد برمي‌آشوبد بايد تاوان كار خود را بدهد.

ارسال دیدگاه شما

samsung
اول راست
ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.