• ۱۳۹۷ جمعه ۲۸ دي
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
سام سرویس online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4133 -
  • ۱۳۹۷ شنبه ۲۳ تير

خبر كوتاه

صف سلبريتي‌ها در مقابل ترامپ

مگي جيلنهال، رايان رينولدز و بسياري از ستاره‌هاي دنياي هنر با خواندن نامه يك مادر مهاجر در اعتراض به جدا كردنش از پسر ۲ ساله‌اش، برابر ترامپ ايستادند. به گزارش آسوشيتدپرس، ستارگان هاليوود با انتشار يك ويديوي متحد كه روخواني نامه يك مادر مهاجر در اعتراض به سياست مهاجرتي «شكيبايي-صفر» ترامپ است و موجب جدا شدن نزديك به ۲ هزار كودك از خانواده‌هاي‌شان شده است، بار ديگر برابر ترامپ صف كشيدند. يك ويديوي ۴ دقيقه‌اي با عنوان «اسم من ميريان است» با حضور ستارگاني چون ايمي شومر، جيمز فرانكو، چادويك بوزمن، جيمي لي كورتيس، جيك جيلنهال و بسياري از ستارگان برجسته ديگر، اين نامه را ارايه مي‌كند. در اين ويديو چهره‌هاي مشهور به روخواني نامه ميريان پرداختند؛ مادري از هندوراس كه ماه آوريل از پسر ۱۸ ماهه‌اش جدايش كردند. گلن كلوز، لينا ويت، ريز احمد، اوبري پلازا، كيسي افلك، جف بريجز، اما تامپسون، متود من، آنتوني راموس، آليا شوكت و تيم رابينز از ديگر چهره‌هايي بودند كه اين نامه را روخواني كردند.

فستيوال Show Of Hands در راه

دومــين دور از شــب‌هــاي بــداهـه‌نــوازي Show Of Hands Festival با موضوع تك‌نوازي سازهاي زهي و زخمه‌اي از 10 شهريور طي 6 شب در فرهنگسراي نياوران برگزار مي‌شود. اين پروژه كه توسط رامين صديقي در نشر هرمس راه‌اندازي شده كار خود را از سال گذشته با اجراي بداهه‌هايي براي پيانو آغاز كرد و قرار است در دور تازه خود با هنرمندي نوازندگاني همچون گلفام خيام، زوفيا بوروس، فرانك اسنت برگز، رنو گارسيا فوتس، ماتس آيلرتسن، بيورن مه‌ير، توني اوورواتر، آنيا لخنر، حسام اينانلو و علي بوستان روي صحنه رود.

فيلم امير نادري نامزد امي شد

 

پنجشنبه‌شب نامزدهاي هفتادمين مراسم جايزه امي كه به تقدير از بهترين‌ برنامه‌ها و سريال‌هاي تلويزيوني مي‌پردازد، معرفي شدند. در اين ميان تازه‌ترين ساخته رامين بحراني «فارنهايت 451» نيز در ميان نامزدهاي تله‌فيلم ديده مي‌شود. امير نادري و بحراني اين فيلم را با اقتباس از رمان «فارنهايت 451» نوشته ري بردبري، نويسنده امريكايي فيلمنامه‌نويسي كرده‌اند. «فارنهايت 451» با بازي مايكل بي. جردن و مايكل شانون اقتباس مدرن رمان كلاسيك بردبري است. داستان از جامعه‌اي در آينده‌ حكايت مي‌كند كه در آنجا كتاب‌ها سوزانده مي‌شوند، تاريخ بازنويسي مي‌شود و شهروندانش را افرادي مجهول‌الهويه و نابالغ تشكيل مي‌دهند. ساخته بحراني با فصل چهارم سريال «آينه سياه»، فصل هشتم سريال «شهر فلينت» و فيلم‌هاي «Paterno» و «قصه» براي كسب جايزه اين بخش به رقابت مي‌پردازد. ميني‌سريال «وست ورلد» و «سرگذشت نديمه» با نامزدي ستارگانش در رشته‌هاي بهترين بازيگري پيشتازان بخش بازيگري جوايز امي هستند. سريال «بازي تاج و تخت» با 22 نامزدي ركوردي تاريخي به نام خود ثبت كرده و مجموع نامزدي‌هاي خود را طي هفت فصل به رقم 129 رسانده است. پس از اين سريال، «برنامه زنده شنبه شب» و «وست ورلد» هر كدام با 21 نامزدي در جايگاه دوم ايستاده‌اند. توجه به سريال‌ها و ساخته‌هاي علمي_تخيلي مانند «وست ورلد» و «چيزهاي عجيب» و كم‌لطفي به سريال‌هاي محبوب شبكه‌هاي سراسري و كابلي مانند «توئين پيكس»، «برج رفيع» و «همتا» سبب شده جاي خالي نام‌هاي بزرگي همچون ديويد لينچ، ديويد فينچر، اليسون بري، جي. كي. سيمونز و وايولا ديويس پررنگ به نظر برسد. هفدهم سپتامبر طي مراسمي جوايز برگزيدگان اين دوره اعطا مي‌شود.

ارسال دیدگاه شما

samsung
اول راست
ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.