• ۱۳۹۷ شنبه ۲۷ بهمن
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
سام سرویس online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4156 -
  • ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۸ مرداد

مشكل كاغذ مجوز فله‌اي به واردات است

مهدي رحمانيان

ما در روزنامه شرق براي حل روزنامه كاغذي خيلي تلاش كرديم. هم با همكاران‌مان و وزارت ارشاد جلسات زيادي برگزار كرديم و هم مطالبي را درباره مشكل كاغذ منتشر كرديم و از مشكلاتي كه كمبود كاغذ براي رسانه‌ها به وجود آورده نوشته‌ايم. اما نكته اين است كه مساله كاغذ به روزنامه‌ها ارتباطي ندارد. وقتي دولت فله‌اي به دو شركتي كه حوزه كاري‌شان اصلا كاغذ نبوده و نيست، ارز اختصاص مي‌دهد، كاري از دست رسانه‌ها برنمي‌آيد. رسانه‌ها هم كه خبر از اين موضوع نداشتند. ما اولين‌بار موضوع احتكار كاغذ را منتشر كرديم و بعد از آن گزارش‌هاي مفصلي درباره اين موضوع نوشتيم. ما در روزنامه شرق آن دو شركت را شناسايي كرديم. دفتري كه اجاره كرده بودند و بعد تحويل داده بودند را پيدا كردم. همه اين موارد را هم در قالب گزارش در روزنامه شرق منتشر كرديم. به نظرم رسانه‌ها از آنجايي كه نمي‌توانند پيشگويي كنند، طبيعي است كه بعد از اينكه اتفاقي بيفتد، به موضوع مي‌پردازند. ما هم همين كار را كرديم.

فكر مي‌كنم مساله كاغذ ظرف يك هفته آينده حل مي‌شود. موضوع به جاهاي نسبتا خوبي رسيده است. فكر مي‌كنم 7-6 هزار تن كاغذ ظرف هفته آينده از نوشهر بارگيري مي‌شود و به تهران ارسال مي‌شود و ان‌شاء‌الله روند بهبود پيدا مي‌كند. الان پيش‌بيني‌هايي شده و اگر ان‌شاءا‌لله اين پيش‌بيني‌ها تحقق پيدا كند من فكر مي‌كنم كه ما اين گردنه سختي كه هم براي كشور هست و هم براي ما در عرصه رسانه وجود دارد، پشت‌سر خواهيم گذاشت.

مديرمسوول روزنامه شرق

ارسال دیدگاه شما

samsung
اول راست
ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.